Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 27 lipca 2020

Natchnijcie się Bieszczadem!! - NASZ PATRONAT

Natchnijcie się Bieszczadem!! - NASZ PATRONAT<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem z Cisnej wraz ze Współorganizatorami zapraszają na XII Festiwal Natchnieni Bieszczadem. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia (piątek-sobota). W samym centrum Cisnej spotkają się ludzie kochający Bieszczady oraz miejscowi bieszczadnicy.

Jak zapewniają organizatorzy Festiwalu Natchnieni Bieszczadem, to impreza dla całych rodzin, a w jej trakcie odbędą się m.in. wystawy oraz warsztaty rzemiosła czy degustacje wyrobów regionalnych. Zapraszamy też na liczne koncerty, na ciśniańskiej scenie zaprezentują się m.in.: Zespół Jak, Kapela z przypadku, Leszek Kopeć, Grzane Wino, Wolna Grupa Bukowina, Mechanicy Szanty, De Press, Piotr Łagodzic, Piece of Cake, Piotr Rogala „Rogalik”, Łemkowyna, Lech Dyblik, U Studni, Żmije, Agata Rymarowicz, KSU i muzycy z Matragony. WSTĘP WOLNY!

Organizatorzy zapewniają moc atrakcji, konkursów z nagrodami i wspólne śpiewanie. Dwa dni uświetnią bieszczadzcy bardowie, zespoły i artyści, którzy będą na wyciągnięcie ręki. Mile widziane będą stroje bieszczadzkie i turystyczne – niech będzie barwnie i kolorowo.

Festiwal będzie też okazją do wzięcia udziału w Jubileuszu 50-lecia pracy aktorskiej Marka Pysia - znanego m.in. z seriali „Pogranicze w ogniu”, „Świat według Kiepskich” czy „Pierwsza miłość”.

Podczas Festiwalu odbędzie się też akcja pomocy dla 27-letniej Dominiki Kluz, której dwójka dzieci przewlekle choruje - Maja ma cukrzycę, a Antoś jest dotknięty perforacją jelit. W grudniu ubiegłego roku Dominika nagle upadła, a jej serce przestało bić. Życie wróciło, ale o zdrowie trzeba mocno walczyć. Obecnie każdego dnia walczy o sprawność, którą może uzyskać dzięki kosztownej rehabilitacji. Już teraz zapraszamy do włączenia się w pomoc:

▶️ www.siepomaga.pl/dominika-kluz

▶️ www.facebook.com/groups/632014067575011/

Festiwal „Natchnieni Bieszczadem” jest organizowany zgodnie z wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV2 w Polsce (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Inspektorat Sanitarny).

PROGRAM FESTIWALU NATCHNIENI BIESZCZADEM

piątek, 21 sierpnia 2020
10:00 - Jarmark twórców i próby zespołów

13:00 - Występy bieszczadzkich bardów (J.Baryła Nowakowski, R.Denisiuk „Bury” i P.Sikora, K.Karasiński, A.Łysy Glinczewski

15:00 - Oficjalne otwarcie Festiwalu Natchnieni Bieszczadem

15:15 - Laureaci poprzednich edycji Konkursu Piosenki (Marcel i Wiktor Kotuła, Kapela z przypadku)

16:00 - Konkurs wiedzy o Bieszczadach z nagrodami

16:30 - Ogłoszenie wyników konkursu Dźwiękosłowa

17:00 - Koncerty: Zespół Jak, Leszek Kopeć, Zespół Grzane Wino, Wolna Grupa Bukowina, Mechanicy Szanty, De Press (gościnnie)

sobota, 22 sierpnia 2020
10:00 - Jarmark bieszczadzki i próby zespołów

14:00 - Oficjalne otwarcie drugiego dnia Festiwalu

14:30 - Ogłoszenie wyników konkursów (piosenki, plastycznego i foto-bieszczady)

15:00 - Koncert laureatów konkursu piosenki

15:30 - Występy artystów: Piotr Łagodzic, Piece of Cake, Piotr Rogala „Rogalik”

17:30 - Koncerty: Łemkowyna, Lech Dyblik, U Studni, Żmije, Agata Rymarowicz, KSU i muzycy z Matragony

Więcej na temat festiwalu oraz aktualizacja informacji na FB/Natchnieni Bieszczadem TUTAJ

autor: oprac. paba
źródło: mat.pras.