Ustrzyki Dolne
wtorek, 13 czerwca 2023

Piknik rodzinny z Promykiem Nadziei „Oswoić niepełnosprawność”

Piknik rodzinny z Promykiem Nadziei „Oswoić niepełnosprawność”

W niedzielę w Ustrzykach Dolnych odbył się charytatywny Piknik Rodzinny z Promykiem Nadziei „Oswoić niepełnosprawność”. W jego trakcie udało się zebrać ponad 15 tys. zł.

 

 

Niedzielna impreza, która ze względu na deszcz została przeniesiona do hali sportowej przy SP nr 1, licznie zgromadziła mieszkańców naszej gminy. Czekała na nich wystawa fotograficzna pokazująca pracę stowarzyszenia, a na scenie zaprezentowali się soliści oraz zespoły taneczne i wokalne.

- Mimo nienajlepszej pogody impreza wyszła bardzo fajnie. Bardzo miło było zobaczyć te same twarze, które wspierają nas od lat, ale również nowe osoby, które w tym roku chciały się przyłączyć i wesprzeć nasz cel - mówi Anżelika Szmyd, prezeska Bieszczadzkiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Promyk Nadziei”.

Więcej niż w ubiegłym roku
Pani prezes z dumą dodaje, że tegoroczna zbiórka przekroczyła zeszłoroczna kwotę - zebrano 15 tys. 958 zł i 6 gr. - Cieszę się, że mimo trudnych czasów, udało się zebrać więcej niż poprzednio. Te pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację naszych podopiecznych. Bardzo dziękujemy za wsparcie - dodaje prezeska.

Każdy z uczestników imprezy mógł podszkolić sie w udzielaniu pierwszej pomocy, porozmawiać na temat bezpieczeństwa z policjantem czy spytać o pracę funkcjonariusza Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Na wakacjach powtórka
Stoły uginały sie od różnego rodzaju ciast, a każdy mógł też spróbować pysznych burgerów i owocowych szaszłyków, przygotowanych przez uczestnika programu MasterChef Mariusza Szweda. Nie zabrakło też konkursów, animacji i loterii.

Pani prezes zaprasza też wszystkich na powtórkę pikniku, który wstępnie zaplanowała na przełomie lipca i sierpnia. - Mam nadzieję, że teraz pogoda pozwoli nam się pobawić w Parku pod Dębami. Zapraszam - dodaje z uśmiechem.

O terminie kolejnego pikniku z Promykiem Nadziei będziemy informować.

O stowarzyszeniu
Stowarzyszenie „Promyk Nadziei” powstało w 2001 roku. Z inicjatywą wyszli rodzice i opiekunowie dzieci niepełnosprawnych, którzy mieli trudności w zapewnieniu im stałej rehabilitacji, z powodu braku tego typu placówki w powiecie bieszczadzkim.

Jego misją jest wyrównywanie szans rozwoju dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, wspieranie ich rodzin oraz tworzenie warunków do stymulacji ich rozwoju.

Głównym celem działalności stowarzyszenia, jest rehabilitacja w świetlicy terapeutycznej i zapewnienie podopiecznym różnych form terapii. Odbiorcami programu są dzieci i młodzież niepełnosprawna ze stowarzyszenia z różnym stopniem niepełnosprawności i z różnymi schorzeniami.

Stowarzyszenie mozna wesprzeć finansowo wpłacając datki na konto: Bieszczadzki Bank Spółdzielczy - 24 8621 0007 2001 0001 4371 0001

Więcej zdjęć w galrii TUTAJ

ZDJĘCIA: ANDRZEJ GÓRSKI UDK

 

autor: paba