Ustrzyki Dolne
środa, 23 sierpnia 2023

Plenerowe warsztaty rzeźbiarskie na Holicy. Nasz patronat.

Plenerowe warsztaty rzeźbiarskie na Holicy. Nasz patronat.<br/>fot. organizator
fot. organizator

Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne zaprasza na trzydniowe plenerowe warsztaty rzeźbiarskie „Ludzie Lasu”, które dziś rozpoczną się na Holicy. Impreza organizowana jest z okazji 100-lecia Lasów Państwowych i w jej trakcie zaplanowano sporo atrakcji m.in. kino plenerowe, warsztaty, konkursy i degustacje.

 

 

Już w środę 23 sierpnia na Holicy rozpoczną się trzydniowe warsztaty rzeźbiarskie, w których wezmą udział artyści: Paweł Leszega, Andrzej Madziar, Piotr Stachowicz i Mariusz Mogilany.

Oprócz możliwości zobaczenia z bliska pracy snycerskiej, nadleśnictwo zaplanowało przejście szlakiem „Na skrzydłach historii” - przystosowanym dla osób niedowidzących oraz spacery i rozmowy z leśnikami.

W trakcie imprezy odbędzie się też akcja edukacyjna KPP Ustrzyki Dolne „Bezpieczne wakacje” oraz pokazy ratownictwa wysokościowego i medycznego PSP w Ustrzykach Dolnych.

Zaplanowano też sprzedaż rękodzieła oraz wystawę prac ustrzyckiej artystki Marysi Czapor „Ręki Dzieło”.

Na odwiedzających warsztaty gości czekać będą stoiska z regionalnym jadłem m.in. degustacja wyrobów z dziczyzny i runa leśnego „Dobre z lasu” oraz bieszczadzkie grillowanie.

Najmłodsi mogą liczyć na naukę pieczenia proziaków w piecu opalanym drewnem, a starsi wziąć udział w konkursie dla „bieszczadzkich twardzieli” - w programie m.in. rzut toporkiem i kłodą.

W sobotę 26 sierpnia, na zakończenie pleneru, leśnicy zaplanowali plenerowy pokaz filmów z cyklu „Historyczny Pejzaż Podkarpacia” - „Nikifor moje drugie imię” o artyście Nikiforze Krynickim, który został zaliczony do światowej czołówki malarzy prymitywnych oraz „Loret - Leśnik z charakterem” - o Adamie Lorecie, który stworzył i uporządkował strukturę administracyjną Lasów Państwowych oraz przeprowadził pierwszą inwentaryzację zasobów leśnych.

Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

 

 

autor: paba