Ustrzyki Dolne
środa, 19 lipca 2023

Polana zaprasza na imprezę „To dla Was gramy Przyjaciele”

Polana zaprasza na imprezę „To dla Was gramy Przyjaciele”<br/>fot. Wojtek Zatwarnicki - arch. GB
fot. Wojtek Zatwarnicki - arch. GB

Mieszkańcy Polany zapraszają na charytatywną imprezę „To dla Was gramy Przyjaciele”. W tym roku dochód z prowadzonej w jej trakcie zbiórki, zostanie przekazany na potrzeby lokalnej szkoły podstawowej.

 

 

Koncert „To dla Was gramy Przyjaciele” w Polanie organizowany jest od trzynastu lat i na stałe wpisał się w kalendarz bieszczadzkich imprez. Co roku wydarzeniu przyświeca szczytny cel, którym jest zbiórka pieniędzy na lokalne potrzeby wioski. W ubiegłych latach datki zostały przekazane m.in. na zakup defibrylatora, wyposażenie świetlicy czy odnowienie okolicznych miejsc pamięci.

Tym razem, zebrane podczas imprezy pieniądze, po raz kolejny zostaną wydane na potrzeby Szkoły Podstawowej w Polanie. To jedna z niewielu już małych bieszczadzkich szkół, którą udało się uratować przed likwidacją. Prowadzona jest przez Społeczno - Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży.

Tym roku hasłem przewodnim imprezy jest - „Łatamy dziury w szkole”, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na odmalowanie placówki, naprawę ogrodzenia i bramy wjazdowej, a także na poprawienie szkolnego parkingu.

Lipcowy koncert jest też okazją do tego, by wspomnieć tych przyjaciół Polany, którzy wcześniej brali udział w imprezie, a dzisiaj są już na Niebieskich Połoninach.

W programie koncerty bieszczadzkich bardów, na scenie wystąpią: Tomek Motyka, Piotr „Rogalik” Rogala, Adam „Łysy” Glinczewski, Aldaron, Mariusz Dziob, Janusz „Cybul” Skwira i „Grupa na Odległość”, Marcepan&Marecki, Paweł Lewandowski i Marcepan, Dorota „Sowa” Kuziela, Baltazar Gąbka - pieśni Śródziemna oraz Muzykuny. Swoje talenty muzyczne zaprezentują też uczniowie Szkoły Podstawowej w Polanie.

Dodatkowo w trakcie imprezy odbędą się przejażdżki wozem strażackim i przejażdżki konne oraz pokaz sprzętu Straży Granicznej. Na wszystkich będą czekać stoiska z bieszczadzkim rękodziełem i swojskim jadłem. Organizatorzy zapewniają też bezpłatne animacje dla dzieci.

„To dla Was gramy Przyjaciele” odbędzie się 22 lipca w Polanie przy Bazie pod Otrytem. Start o godz. 15:00.

 

autor: paba


powiązane artykuły: