Ustrzyki Dolne
czwartek, 18 kwietnia 2019

Sprzątanie Strwiąża i Wiaru

Sprzątanie Strwiąża i Wiaru<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

Trwają zapisy osób chętnych do tegorocznego sprzątania rzek Strwiąż i Wiar. W tym roku sprzątanie ustrzyckich rzek odbędzie się 27 kwietnia.

Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji oraz gmina Ustrzyki Dolne zapraszają do wspólnego sprzątania rzek Strwiąż i Wiar.
- W akcji sprzątania Strwiąża i Wiaru co roku bierze udział co raz więcej ochotników - mówi Jacek Łeszega, dyrektor Bieszczadzkiego Centrum Turystyki i Promocji. - Bardzo nas cieszy, że mieszkańcy, zarówno ci starsi jak i młodsi aktywnie włączają się w takie akcje.

W tym roku do akcji sprzątania rzek włączy się wojsko, Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne, Stowarzyszenie Homo Homini, Karpackie Stowarzyszenie Turystyczno- Kulturane „Źródła Karpat”, Klub Seniora „Radość Życia”, Pozytywnie Zakręceni Mieszkańcy Brzegów Dolnych, Straż Rybacka Powiatu Bieszczadzkiego, Straż Graniczna z Krościenka, Koło Wędkarskie „Strwiąż”, Koło Wędkarskie „Sazan”, Sołectwo Krościenko, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Ustrzykach Dolnych, MPGK, PGNiG, osoby prywatne, Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych B. Sowa, S. Tarnawski S.C., Hotel Arłamów, OSP Jureczkowa, OSP Wojtkówka, OSP Chwaniów, OSP Wotkowa oraz Szkoła Podstawowa w Wojtkowej wraz z nauczycielami, uczniami i mieszkańcami okolicznych miejscowości.

Ze względów organizacyjnych BCTiP prosi osoby chętne do udziału w akcji, o zapisy do 25 kwietnia. Można zgłaszać się osobiście do siedziby Centrum, lub telefonicznie - 13 471 11 30 lub 662-126-104 oraz mailowo: cit@ustrzyki-dolne.pl

Organizatorzy zapewniają transport, rękawice, worki na śmieci oraz ich wywóz. Ubezpieczenie ochotników we własnym zakresie.

 

autor: paba


powiązane artykuły: