Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Święto Teatru i Sztuk Pokrewnych!!

Święto Teatru i Sztuk Pokrewnych!!

Teatr Formy PARRA, działający przy Ustrzyckim Domu Kultury zaprasza na XXI Parrowe Wieczory Premierowe - Święto Teatru i Sztuk Pokrewnych. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 26 i 27 kwietnia w UDK.

Tegoroczne Parrowe Wieczory Premierowe rozpoczną sie od premiery spektaklu w wykonaniu Teatru Formy PARRA „Chcę tańczyć, chcę śpiewać, chcę krzyczeć” w reżyserii Grażyny Kaznowskiej.

Następnie na scenie UDK zaprezentowany zostanie performance wystawowo-interaktywny z udziałem publiczności „Sceniczne przejścia”. Następnie odbędzie się spektakl „Galernicy” w wykonaniu Teatru A(rt)kropolis w reżyserii Konrada Sikory. Po spektaklu odbędzie się ciąg dalszy performance.

Ostatni w tym dniu zobaczymy spektakl to "Chyba wiesz, ale nie wiesz" Teatru w Drodze AGRADA, w reżyserii Justyny Liszkowskiej.

Kolejny dzień Święta Teatru rozpocznie się od debaty teatralnej na żywo i w przestrzeni medialnej na live FB. Tematem będzie „Miejsce teatru offowego w przestrzeni miasta” oraz „Relacje - teatr offowy, a teatr instytucjonalny”.

Wieczorem odbędą się kolejne premiery, w tym plenerowy spektakl powarsztatowy „Więzi”, autorski spektakl Jarosława Figury „Więzi”. Spektakl zostanie stworzony w trakcie czterodniowych warsztatów prowadzonych przez reżysera z młodzieżą Teatru PARRA i ich przyjaciół.

Prowadzenie imprezy: Joanna Mach, Irena Powroźnik, Damian Małek z Teatru PARRA

 

autor: oprac.paba