Ustrzyki Dolne
środa, 26 lipca 2023

VIII Bieszczadzki Festiwal Sztuk „I love Czarna” - Nasz Patronat

VIII Bieszczadzki Festiwal Sztuk „I love Czarna” - Nasz Patronat

Tradycyjnie, w pierwszą sobotę sierpnia zapraszamy do Czarnej k. Ustrzyk Dolnych na VIII Bieszczadzki Festiwal Sztuk „I love Czarna”. To święto muzyki, sztuki, rękodzieła, dobrego jedzenia i pozytywnej energii.

 

 

Czarna to nieduża wieś w powiecie bieszczadzkim, w której mieszkają ludzie o wielkich sercach. To oni są organizatorami Festiwalu i twórcami niezwykłego klimatu imprezy. Bieszczadzki Festiwal Sztuk to święto muzyki, sztuki, rękodzieła, dobrego jedzenia i pozytywnej energii. W tym roku odbędzie się w sobotę 5 sierpnia.

Na scenie króluje poezja śpiewana, piosenka poetycka, muzyka folkowa - w tym roku w wykonaniu zespołów „Kapela z Przypadku”, „Kriva Drina”, „WoWaKin & Goście” oraz bieszczadnika Adama Glinczewskiego „Łysego” w duecie z Włodkiem Bilińskim. Zwieńczeniem całej imprezy będzie spektakl teatru ognia w wykonaniu grupy AURORA.

Na jarmarku rękodzieła spotkać będzie można od lat zaprzyjaźnionych z Festiwalem podkarpackich artystów i rękodzielników: malarzy, rzeźbiarzy, ceramików, twórców oryginalnej biżuterii, odzieży i zabawek z materiałów naturalnych.

Na tych z gości festiwalowych, którzy złaknieni są doświadczania sztuki - czekają pokazy i warsztaty: garncarstwa, kowalstwa, wytwarzania zabawek z drewna oraz malowanie na plastrach drewna.

Ścieżka edukacyjna z Festiwalowym Punktem Pocztowym, Bieszczadzką Księgarenką, stoiskami informacyjnymi i edukacyjnymi z pewnością ucieszy miłośników wiedzy.

Smakosze regionalnej kuchni z pewnością docenią też kuchnię miejscowych gospodyń, które gotując z sercem i radością, doczekały się licznego grona fanów. Miłośnicy zdrowej żywności i ekologicznych produktów lokalnych nie będą rozczarowani bogatą ofertą Giełdy Produktu Lokalnego.

Bieszczadzki Festiwal Sztuk to impreza robiona przez ludzi dla ludzi. Dzielimy się tym, co mamy i chwalimy tym, co stanowi bogactwo i niepowtarzalny klimat naszej małej Ojczyzny leżącej na pograniczu państw, kultur i narodów.

 

autor: Dorota Korżyk


powiązane artykuły: