Ustrzyki Dolne
wtorek, 4 lutego 2020

Wilczym Tropem - Polana zaprasza na bieg

Wilczym Tropem - Polana zaprasza na bieg<br/>fot. www.wilczymtropem.pl
fot. www.wilczymtropem.pl

W niedzielę 1 marca w całej Polsce, odbędą się biegi poświęcone pamięci żołnierzom wyklętym Wilczym Tropem. Do akcji przyłączyła się też mała bieszczadzka wioska – Polana, która po raz trzeci organizuje bieg.

III Bieg Tropem Wilczym w Polanie rozpocznie się o godz. 14.00. Jak przypominają organizatorzy, ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz promocja biegania jako formy rodzinnego spędzania wolnego czasu oraz zachęcanie do zdrowego stylu życia i uprawiania sportu. W kraju bieg odbywa się już ósmy raz.

Regulamin:
1. Bieg odbywać się będzie na 3 dystansach: 300 m - tzw. Bieg Tropem Wilczka dla dzieci (3-6 lat ), 1963 m - dla rodzin oraz uczniów szkół podstawowych oraz 3,3 km - dla dorosłych (uczniowie starszych klas szkoły podstawowej, szkół średnich, dorośli do 100 lat).
2. Zgłoszenia uczestnictwa w biegu, z podaniem dystansu, prosimy kierować do organizatorów pod tel. 502-341-699, 724-484-402 lub wpisać się na karcie zgłoszeń w Szkole Podstawowej w Polanie. Swój udział można zgłosić też w dzień biegu, do godz. 13.30 do świetlicy wiejskiej (tam będzie odbywać się rejestracja).
3. Dla trzech pierwszych miejsc w każdej grupie startujących przewidziane są złote, srebrne i brązowe medale, a dla wszystkich startujących pamiątkowe dyplomy.
4. Po biegu organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników do świetlicy na kawę, herbatę oraz wojskową grochówkę.

Zapraszają organizatorzy: Szkoła Podstawowa w Polanie
Miejsce: plac przed świetlicą wiejską w Polanie
Termin: 01.03.2020 r.
godz. 13.30 – rejestracja
godz. 14.00 - START

 

autor: oprac. paba


powiązane artykuły: