Ustrzyki Dolne
wtorek, 3 września 2019

Wrzesień w Ustrzykach Dolnych

Wrzesień w Ustrzykach Dolnych<br/>fot. UDK
fot. UDK

Wakacje już za nami i kończy się powoli sezon na koncerty i imprezy. Mimo tego w gminie Ustrzyki Dolne atrakcji kulturalnych nie zabraknie. W tym miesiącu czeka na was m.in.: Narodowe Czytanie, spektakle teatralne, spotkanie z zielarką czy aukcja charytatywna z występami Anny Wyszkoni oraz Marcina Dańca.

Wrzesień zaczął się z przytupem, Przeglądem Artystycznym Zespołów Regionalnych „z Przytupem” oraz 65-leciem KGW Ropienka.

Już 7 września zapraszamy nad Solinę do Teleśnicy Oszwarowej. W popularnym Barze „U Bolka” odbędzie się koncert Śląskiej Grupy Bluesowej.

8 września w Równi odbędą się Dożynki Gminne. Święto Plonów rozpocznie się o godz. 12:30 Mszą św. polową, a o godz. 14:00 rozpoczną się uroczystości dożynkowe. Na scenie pojawią się m.in. Emilka Dobosz, Krzysztof, Teodor i przyjaciółki, Oratyk oraz Loverboy - disco/dance. Wieczorem odbędzie sie zabawa taneczna, którą poprowadzi DJ Kris.

12 września zapraszamy do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ustrzykach Dolnych na Narodowe Czytanie. W tym roku, para prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z małżonką wybrali nowele: Dobra pani – Elizy Orzeszkowej, Dym – Marii Konopnickiej, Katarynka – Bolesława Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulza, Orka – Władysława Stanisława Reymonta, Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefana Żeromskiego, Sachem – Henryka Sienkiewicza oraz Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryka Rzewuskiego.

18 i 19 września zapraszamy na Powiatowe Igrzyska dzieci i Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce do Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych.
Również 19 września, w bibliotece odbędzie się spotkanie z zielarką Krystyną Judką.

21 września o godz. 19:00 na ustrzyckim Rynku zobaczymy spektakl Teatru Formy PARRA „Więzi”.

23 września w Ustrzyckim Domu Kultury odbędzie się natomiast spektakl „Wyżej niż Połonina”, który przedstawi Teatr im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa.

25 września w UDK nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniej ukwiecony balkon oraz na najpiękniej zagospodarowaną i ukwieconą posesję na terenie miasta i gminy Ustrzyki Dolne.

29 września zapraszamy do Hotelu Arłamów. O godz. 16:00 rozpocznie się tam konferencja - Rozmowy o Gospodarce Polskiej na Podkarpaciu oraz aukcja charytatywna Fundacji Serce Bez Granic wraz z występem Anny Wyszkoni i Marcina Dańca.
 

 

autor: oprac.paba
źródło: UDK