Ustrzyki Dolne
środa, 9 sierpnia 2023

X Bieszczadzkie Święto Chmielu. Nasz patronat.

X Bieszczadzkie Święto Chmielu. Nasz patronat.<br/>fot. organizator
fot. organizator

Kiermasz rękodzieła i bieszczadzkich smaków, koncerty, pokazy warzenia piwa i pokaz staropolskiej jazdy konnej - zapraszamy na X Bieszczadzkie Święto Chmielu. Impreza odbędzie się 15 sierpnia.

 


W najbliższy wtorek 15 sierpnia zapraszamy do Chmiela w gminie Lutowiska. Już od dziesięciu lat organizowane jest tam Bieszczadzkie Święto Chmielu, które co roku ściąga rzeszę odwiedzających Bieszczady turystów.

Impreza rozpocznie się otwarciem kiermaszu produktów regionalnych i rękodzieła artystycznego, a o godz. 11:00 w kościele pw. św. Mikołaja w Chmielu odbędzie się uroczysta Msza św.

Następnie prowadzący spotkanie dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lutowiskach Marek Sokół, ogłosi rozpoczęcie konkursu kulinarnego na najlepszy „przysmak chmielowy”.

Wyjątkową atrakcją spotkania będzie pokaz staropolskiej jazdy konnej w wykonaniu jeźdźców z Ośrodka Górskiej Turystyki Jeździeckiej „U prezesa” w Chmielu.

W trakcie spotkania usłyszymy koncerty: zespołu śpiewaczego „Senioreczki” z Lutowisk, kapeli ludowej „Połoniny” z Lutowisk, kapeli ludowej „Karpatia” i kapeli Bieszczadzka Ferajna. Oprócz zespołów, na chmielowskiej scenie zaprezentują sie też soliści - Łukasz Nowak z „Grupy Cygana” i Janusz Krakowski z „Songo”.

Dodatkowo na wszystkich gości czekają: kiermasz lokalnych produktów artystycznych i rzemieślniczych, miodów i wyrobów pszczelich, degustacja lokalnych potraw i wypieków, pokazy wyplatania koszy wiklinowych oraz snycerki, kącik plastyczny oraz plac zabaw dla dzieci.

Impreza rozpocznie się o godz. 10:00 przy placu przy remizie OSP w Chmielu. Szczegóły na plakacie.

 

autor: paba