Ustrzyki Dolne
piątek, 4 sierpnia 2023

Zapraszamy na Kiermasz Bojkowski do Zatwarnicy. Nasz patronat.

Zapraszamy na Kiermasz Bojkowski do Zatwarnicy. Nasz patronat.

Już w najbliższą niedziele 6 sierpnia, w Zatwarnicy odbędzie się XIII Kiermasz Bojkowski. Na scenie zobaczymy m.in. zespoły WaDaDa i Wołosatki, a Bogdan Augustyn opowie o przedwojennej etnografii Bieszczadów.

 


Impreza odbędzie się niedzielę 6 sierpnia, na placu obok Chaty Bojkowskiej, która pełni funkcję mini muzeum regionalnego.

Kiermasz rozpocznie sie o godz. 12:00 koncertem zespołu Karczmarze. Następnie na scenie zaprezentują się „Senioreczki” z Lutowisk oraz śpiewające słynne bieszczadzkie szlagiery „Wołosatki”.

Po występie zespołu „Połoniny” zapraszamy do Chaty Bojkowskiej, gdzie prelekcję nt. etnografii przedwojennych Bieszczadów przedstawi Bogdan Augustyn, redaktor Rocznika Historycznego Bieszczad.

Po godz. 16, na scenie zaprezentują się: „Angels Roma” z Podskalka obok Humennego, „Bies-Band” z Przemyśla,” Jar” z Sławkowa oraz „Budyń i przyjaciele Hońka” z Ustrzyk Dolnych.
Gwiazda tegorocznego kiermaszu będzie rzeszowska kapela etniczna „WaDaDa”.

Dodatkowo na wszystkich uczestników kiermaszu czekają: warsztaty rękodzielnicze, kiermasz oraz stoisko Lasów Państwowych. Szczegóły na plakacie.

 

autor: paba