Ustrzyki Dolne
wtorek, 28 lipca 2020

Zapraszamy na XV Bies Czad Blues Festiwal

Zapraszamy na XV Bies Czad Blues Festiwal<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Już w przyszłym tygodniu w Przysłupiu odbędą się XV Bieszczadzkie Spotkania Muzyczne Bies Czad Blues Festiwal. Atrakcji jak zwykle będzie sporo, jednak tym razem ilość miejsc będzie ograniczona, a wszystkie imprezy będą odbywać się z zachowaniem zasad epidemiologicznych.

Tegoroczne Bieszczadzkie Spotkania Muzyczne Bies czad Blues Festiwal odbędą się w dniach od 6 do 8 sierpnia w Siedlisku Brzeziniak w Przysłupiu (gmina Cisna), mimo wcześniejszych obaw, że imprezy plenerowe w związku z koronawirusem będą zabronione. - Kiedy wprowadzono limit 150 osób publiczności również istniało ryzyko, że przy takiej liczbie biletów nie zamkniemy budżetu. Przecież koszty organizacji są takie same dla 150 osób, jak i dla 400. Nagłośnienie, scena, noclegi, a przede wszystkim gaże dla muzyków, którym chcieliśmy godnie zapłacić w tym trudnym szczególnie dla artystów czasie - mówi Ela Kobus, współorganizator imprezy. - Odebraliśmy jednak bardzo dużo pełnych wsparcia i sympatii wiadomości, telefonów, sygnałów od stałych bywalców, muzyków, przyjaciół Bies Czad Bluesa. Ludzie czekają na XV edycję, godzą się ją współtworzyć bez względu na ceny biletów, wysokość gaży, dostosowując się do obowiązujących wymogów sanitarnych. Bardzo nas to wzruszyło. To największa motywacja. Sprzedaliśmy te 150 karnetów szybko, informując o nich tylko pocztą pantoflową, bez plakatów, bez informacji w sieci. Oprócz opłaty za bilety otrzymaliśmy też wsparcie w postaci darowizn. W ten sposób Bies Czad Blues 2020 odbędzie się dzięki ludziom z całej Polski. Mamy najlepszą publiczność na świecie! - podkreśla. - Obecnie obowiązują nowe obostrzenia, pomierzyliśmy powierzchnię, możemy wpuścić więcej osób, jednak nadal liczba ta jest ograniczona. Bilety na koncerty plenerowe będzie można kupić na bramce.

W czwartek (6.08.2020) XV edycję Bies Czad Bluesa rozpocznie Arek Zawiliński Trio, a później organizatorzy zapraszają na jam session.
Arek Zawiliński Trio – w składzie Roman Ziobro (kontrabas), Max Ziobro (perkusja), Arek Zawiliński (głos, gitary, słowa, muzyka) funkcjonuje pod różnymi nazwami i w różnych artystycznych kombinacjach od 2008 roku. Muzyk zwykle koncertuje solowo, ale jego kompozycje zagrane z zespołem, świetnie odnajdują się na dużych scenach czy klubach.

Piątkowy wieczór (7.08.2020) Bies Czad Blues 2020 rozpocznie Konrad Słoka ze swoim zespołem Liars & Sinners.
Liars & Sinners powstało w 2012 roku w Warszawie jako solowy, akustyczny projekt Konrada Słoki – muzyka kojarzonego raczej z punkową sceną (White Crosses, Woodland, Road Trip’s Over). „Kłamcy i grzesznicy” narodzili się z potrzeby zaprezentowania jego bardziej sentymentalnego oblicza. Przekaz bezpośrednich, autobiograficznych piosenek o surowym, kameralnym brzmieniu trafia do odbiorców o nie tylko rockowych upodobaniach.

Po „Kłamcach i grzesznikach” na scenie Brzeziniaka zaprezentuje się Robert Cichy.
Robert to wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent, który w ubiegłym roku otrzymał Fryderyka za swoją pierwszą solową płytę „Smack” – w kategorii „najlepszy album roku country/blues”. Artysta nieustannie eksperymentuje z brzmieniem instrumentów strunowych, podążając za nowymi inspiracjami, tworzy charakterystyczny i wyróżniający go na polskim rynku muzycznym styl. Na jego nowym albumie „Dirty sun” znalazło się jedenaście utworów, a gościnnie zagrali: Kasai, Mrozu, Rahim, Sosnowski.

Piątkowy wieczór na dużej scenie zakończy zespół Cheap Tobacco wraz z pochodzącą z Cisnej wokalistką Natalią Kwiatkowską. A później jam session do białego rana.
Cheap Tobacco to zespół, który wielokrotnie gościł na światowych festiwalach. Można go było usłyszeć m.in. na CANADIAN MUSIC WEEK 2019 oraz na SZIGET Festival 2019. Magazyn „Teraz Rock” umiejscowił ich na pierwszym miejscu w kategorii Nadzieja Roku. Wokalistka Natalia Kwiatkowska dostała nominację do „Wokalistki Rocku Antyradia” oraz została wybrana Najlepszą wokalistką bluesową 2018. Koncert premierowy miał miejsce w studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce. Pierwszy singiel „Nieidealni” dostał się na Listę Przebojów Trójki oraz był na 4 miejscu LP Antyradia.

Sobotni wieczór (08.08.2020) na dużej scenie rozpocznie zespół Cotton Wing.
Cotton Wing to trójmiejska formacja rhythm & bluesowa. Zespół wygrywał najważniejsze polskie konkursy bluesowe i zagrał setki koncertów w kraju i za granicą. W 2015 r. nagrali swój pierwszy album „Fishing & Processing”, który został świetnie przyjęty przez fanów i media w całej Polsce. Aktualnie pracują nad nową płytą. Cotton Wing to zespół złożony z zawodowych muzyków oddanych muzyce bluesowej.

Kolejnym muzykiem, który w sobotę zawładnie duża sceną jest Sosnowski.
Sosnowski – songwriter i doświadczony gitarzysta, znany ze swojego charakterystycznego, zachrypniętego wokalu. Jego utwory, takie jak na przykład „Deszcz”, nie tylko zdobyły uznanie wielu dziennikarzy muzycznych, ale także podbiły serca słuchaczy, wskakując na dobre pozycje na polskich listach przebojów.

XV Bies Czad Blues zakończony zostanie specyficznym koncertem, a później jam session do białego rana.
Organizatorzy Bies Czad Blues nie pozostali obojętni na sytuację, która obecnie zawładnęła całym światem. Jak czytamy na stronie internetowej festiwalu „W marcu 2020 roku epidemia COVID-19 dotarła do Polski, zmieniła ona naszą rzeczywistość i to w sposób, który odczuwamy na co dzień. Walczymy i będziemy walczyć ze strachem i niepewnością o zdrowie nasze i naszych bliskich, o miejsca pracy, o przyszłość, o poczucie bezpieczeństwa, na niespotykaną w ostatnich latach skalę. Sytuacja, jaka zaistniała na naszej planecie, podsunęła pomysł, aby koncert kończący 15. edycję Bies Czad Bluesa nazwać „KONCERTEM DLA ZIEMI”.”

„KONCERT DLA ZIEMI” czyli Chango & Friends Tribute to Live Aid, będzie koncertem oddającym hołd Ziemi i jej mieszkańcom. Z nadzieją na pokój i zdrowie.
Zespół CHANGO zaprosi na scenę wielu muzyków, którzy zagrają wspólny koncert. Kto zagra jest niespodzianką, ale na pewno miłą i zaskakującą.

„Jak szybko wrócimy do normalności? Oby jak najszybciej była możliwość spotykania się tak jak przed wirusem. Jednak na dzień dzisiejszy apelujemy do Was o zachowanie ostrożności, przestrzeganie zasad epidemiologicznych i zapoznanie się z regulaminem naszej tegorocznej imprezy.”

DBAJCIE O SIEBIE I INNYCH!! DO ZOBACZENIA W BIESZCZADACH!!

Bies Czad Blues 2020 – program:
6.08 – CZWARTEK

21:00 – Arek Zawiliński Trio

Po koncercie jam session /scena w karczmie/

7.08 – PIĄTEK

19:00 – Liars & Sinners

20:00 – Robert Cichy

21:00 – Cheap Tobacco /plener/

Po koncertach jam session /scena w karczmie/

8.08 – SOBOTA

19:00 – Cotton Wing

20:00 – Sosnowski

21:00 – KONCERT DLA ZIEMI – Chango & Friends Tribute to Live Aid /plener/

Po koncertach jam session /scena w karczmie/

Prowadzenie: Andrzej Jerzyk /Okolice Bluesa/

Bilety (sprzedaż bezpośrednio przed koncertami):

KARNET na koncerty plenerowe (piątek i sobota) – 100 zł

BILET na koncert plenerowy (piątek lub sobota) – 70 zł

Wejście na JAM SESSION (scena w karczmie) tylko z karnetem kupionym w przedsprzedaży.

WIĘCEJ INFORMACJI biesczadblues.pl

 

autor: oprac. paba
źródło: biesczadblues.pl