Ustrzyki Dolne
czwartek, 16 lipca 2020

Zapraszamy na Żmijowsko!

Zapraszamy na Żmijowsko!<br/>fot. FB - Żmije
fot. FB - Żmije

W najbliższy piątek w Ustrzykach Górnych, w Zajeździe „Pod Caryńską” rozpocznie się kolejne Żmijowsko. - Celem imprezy jest promocja Bieszczadów, zespołów muzycznych, muzyków solowych oraz twórców ludowych związanych z tym zakątkiem Polski oraz dobra zabawa - zapraszają organizatorzy.

Pomysłodawcami oraz organizatorami imprezy są Jacek z Zajazdu „Pod Caryńską" (carynska.pl) oraz Grzegorz - Kaktus, lider zespołu folk'owego Żmije (zmije.pl). Impreza co roku ściąga do Ustrzyk Górnych miłośników żywiołowego folkowego grania oraz amatorów bieszczadzkiej kuchni.

Żmijowisko rozpocznie się w piątek premierą najnowszej płyty zespołu Żmije „Nieboskłon”, na której znalazło się 12 autorskich utworów rzeszowskiej kapeli. W piątek zaplanowano również prezentacje folkowych teledysków, które powstały w Bieszczadach, a także koncert zespołu „Karczmarze” z muzyka pogranicza Karpat.
Jak co roku organizatorzy zapraszają też na granie miłe dla ucha czyli z gitarą przy watrze pod rozgwieżdżonym bieszczadzkim niebem.

W sobotę odbędzie się natomiast kiermasz produktów regionalnych, degustacja nowego piwa Żmijowe Jasne, warsztaty - kosmetyki botaniczne prowadzone przez zielarkę współpracującą z Gazetą Bieszczadzką Dominikę Pyrę - Pyzę Pyziókę, warsztaty wikliniarskie prowadzone przez Tadeusza Międlara, a także pracowania Anieli czyli malowanie Aniołów z malarką Dorotą Zielińską.

W programie również koncerty zespołów: Kapela z Przypadku, Watra i Żmije.

Szczegóły na plakacie.

 

 

Zapraszamy na Żmijowsko!<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy
Zapraszamy na Żmijowsko!<br/>fot. FB - Żmije
fot. FB - Żmije
autor: paba


powiązane artykuły: