Ustrzyki Dolne
wtorek, 25 czerwca 2019

Żmijowisko 2019 - posłuchaj jak grają - AKTUALIZACJA

Żmijowisko 2019 - posłuchaj jak grają - AKTUALIZACJA<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Już 5 i 6 lipca w Ustrzykach Górnych odbędzie się po raz jedenasty „Żmijowisko”. W programie m.in. koncert rzeszowskiego zespołu „Żmije”, spotkania z gitarą przy watrze, warsztaty wyrabiania trąbit oraz kiermasze.

„Żmijowisko” to impreza cykliczna odbywająca się w Ustrzykach Górnych na terenie Zajazdu „Pod Caryńską” od 2007 roku. Pomysłodawcami oraz organizatorami imprezy są Jacek z Zajazdu „Pod Caryńską” (carynska.pl) oraz Grzegorz - Kaktus z zespół folk'owego „Żmije” (zmije.pl). Impreza ma promować Bieszczady, karpackie zespoły muzyczne, muzyków solowych oraz twórców ludowych związanych z tym zakątkiem Polski.

W trakcie dwudniowej imprez, która w tym roku odbędzie się w dniach 5 i 6 lipca odbędzie się m.in. koncert promujący najnowszy teledysk „Żmij”, spotkania z gitara przy watrze oraz dwudniowe warsztaty wyrabiania trombit.

„Żmijowisku” towarzyszyć będą kiermasze produktów regionalnych, warsztaty wyrabiania wełny owczej na krosnach, warsztaty zielarsko-kosmetyczne oraz warsztaty wikliniarskie.
Podczas „Żmijowsika”, pod okiem artystki Doroty Zielińskiej, będzie można nauczyć się malować słynne bieszczadzkie anioły.

Oprócz „Żmij”, usłyszymy też „Kapele z Przypadku”, zespół „Bitli” z Ukrainy oraz Kubę Blokesza.

Szczegółowy program imprezy na plakacie.

 

AKTUALIZACJA - W związku ze zmianą planów organizatorów informujemy, że odbęda się dwa odrębne wydarzenia: 5 lipca Żmijowosko,
a 6 lipca
“PONADCZASOWE SPOTKANIA KULTUROWE ukojeniem kulinarnym i duchowym
- rekreacja po Bieszczadzku drogą do promocji lokalnych wyrobów”. Szczegóły na plakatach.

 

Żmijowisko 2019 - posłuchaj jak grają - AKTUALIZACJA
autor: oprac. paba


powiązane artykuły: