Ustrzyki Dolne
wtorek, 28 maja 2024

Festiwal ZEW się budzi - Lesko 2024. Poczuj energię dzikiej muzyki!

Festiwal ZEW się budzi - Lesko 2024. Poczuj energię dzikiej muzyki!

Rzuć wszystko i pędź w Bieszczady, na piątą edycję festiwalu ZEW się budzi! Na scenie zagrają m.in.: Armia, The Analogs, Stacja B i Boikot. Niech energia gór i legendy połączą nas ponownie!

 

Spotkamy się w dniach 30 maja - 1 czerwca 2024, w Lesku, „Bramie Bieszczad”. Festiwal rozpoczniemy epickim koncertem o świcie, bo kto powiedział, że festiwal nie może zacząć się przed śniadaniem? W piątek 31 maja, razem z pierwszymi promieniami słońca, zaserwujemy Wam porcję muzycznych witamin, które obudzą ZEW pozytywnej energii.

Pomysł na festiwal ZEW się budzi wyrósł z pasji ludzi tworzących markę ZEW for men, którzy, zjednoczeni miłością do natury, przygód i muzyki, zorganizowali pierwszą edycję wydarzenia w Lesku w 2018 roku. Teraz, co roku, w otoczeniu gór, lasów i potoków, razem delektujemy się dźwiękami i pięknem przyrody.

Do Waszej dyspozycji czekać będzie mała i duża scena. A na nich znane i wschodzące gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny rockowej, ale nie tylko - Wojtek Szumański, Dziwna Wiosna, Dr. Misio, Poparzeni Kawą Trzy, Armia. To między innymi oni rozgrzeją publiczność podczas tegorocznej edycji na dużej scenie.

Wisienką na torcie będzie legendarna hiszpańska, punkrockowa grupa BOIKOT, która po raz pierwszy odwiedzi Polskę.

 

Bilety na dużą scenę dostępne są na: zewsiebudzi.pl

Zapraszamy także całe rodziny na leskie bulwary przy basenie Aquarius. Tam zlokalizowane będzie festiwalowe miasteczko ze Strefą Małego Niedźwiadka dla dzieci. Ale nie tylko one będą miały teren do zabawy. Dla nieco starszych organizatorzy przygotowali ściankę wspinaczkową, wypożyczalnię motocykli i czterokołowych hulajnóg oraz przejazdy terenówkami. O to, byście nie imprezowali głodni zadbają lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. A wszystko w oprawie muzycznej zespołów grających na małej scenie, które wygrały konkurs Odkrycia ZEW.

Dodatkowo czas będą wam umilać rozmowy o bieszczadzkiej faunie i florze. Śród prelegentów znaleźli się m.in. - współtwórca Parku Ochrony Bieszczadzkiej Fauny - biolog Robert Gatzka, pasjonat fotografii przyrodniczej Paweł Lewandowski czy artysta i znawca bieszczadzkich niedźwiedzi Andrzej „Żmiju” Borowski. Natomiast z muzykiem i publicystą Januszem „Gonzo” Miką, będziecie mieli okazje porozmawiać o jego książce „Opętany wolnością - spętany tradycją”.

Chyba nie trzeba więcej słów na zachętę. Rezerwujcie termin i stawcie się w Lesku na weekend pełen niezapomnianych wrażeń. Do zobaczenia!

 

Festiwal ZEW się budzi - Lesko 2024. Poczuj energię dzikiej muzyki!
Festiwal ZEW się budzi - Lesko 2024. Poczuj energię dzikiej muzyki!
autor: oprac. paba