Ustrzyki Dolne
piątek, 5 lipca 2024

Wakacyjne spotkania z przyrodą

Wakacyjne spotkania z przyrodą

BdPN inauguruje coroczny cykl prelekcji "Wakacyjne spotkania z przyrodą". Już 5 lipca odbędzie się prelekcja Wojciecha Zakrzewskiego pt. „Kraje bałtyckie - relacja z podróży”. Wykłady odbywają się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Muzeum Przyrodniczym BdPN w Ustrzykach Dolnych (ul. Bełska 7) w każdy piątek lipca i sierpnia.

5 lipca, o godz. 17.00, odbędzie się prelekcja pt. „Kraje bałtyckie - relacja z podróży”, którą poprowadzi Wojciech Zakrzewski - geograf i podróżnik, nauczyciel geografii w I LO im. M. Kopernika w Jarosławiu.

 

Prelekcje w ramach „Wakacyjnych spotkań z przyroda” odbywają się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Muzeum Przyrodniczym BdPN w Ustrzykach Dolnych (ul. Bełska 7), w każdy piątek lipca i sierpnia. Podczas spotkań będą losowane upominki dla uczestników (wydawnictwa i gadżety BdPN). Grupy prosimy o wcześniejszy kontakt z organizatorem: tel. 13 461 10 91; e-mail: edukacja@bdpn.pl; bdpn.gov.pl. Wstęp wolny.

 

Zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach zaplanowanych na lipiec:

12 lipca – „Człowiek i natura – Kampinoski Park Narodowy" – Maciej Szajowski, przyrodnik i fotograf (Kampinoski Park Narodowy) przeprowadzi prelekcje i zaprezentuje autorską wystawę fotografii pt. „Przemijanie”.

19 lipca – „Co się święci – etnobotanika – rośliny pod ochroną wiary” – Agnieszka Bernacka, śpiewaczka i dokumentalistka tradycyjnych pieśni Podkarpacia, zaprasza na gawędę ilustrowaną roślinami, pieśnią i muzyką.

26 lipca – „Bieszczady w kulturze popularnej” – dr Łukasz Bajda, historyk, przewodnik beskidzki i autor licznych publikacji, opowie o literaturze, piosenkach i filmach związanych z Bieszczadami.

Źródło: bdpn.gov.pl