Ustrzyki Dolne
środa, 19 lipca 2023

Biegnij po zboczu Kamiennej Laworty

 Biegnij po zboczu Kamiennej Laworty<br/>fot. Andrzej Górski / UDK (arch. GB)
fot. Andrzej Górski / UDK (arch. GB)

Już w sobotę 22 lipca, zapraszamy do Ustrzyk Dolnych na V Międzynarodowe Mistrzostwa Bieszczad Nordic Walking 2023 i Bieg Górski. Trasa zawodów będzie prowadzić po stoku Kamiennej Laworty.

 

 

Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić miłośników biegów górskich i Nordick Walking do Ustrzyk Dolnych, na V Międzynarodowe Mistrzostwa Bieszczad Nordic Walking 2023 i Bieg Górski. Impreza odbędzie się w sobotę 22 lipca, w ramach odbywającego się w stolicy Bieszczad XXI Karpackiego Jarmarku Turystycznego.

Trasę stanowi pętla o długości 3,5 km, która prowadzi po zboczu Kamiennej Laworty (759 m n.p.m.).
Sportowcy uczestniczący w mistrzostwach NW, do przejścia będą mieli 3,5 km, natomiast uczestnicy biegu przebiegną 7 km.

W mistrzostwach weźmie udział nie więcej niż 150 osób. W dniu zawodów organizatorzy będą mogli zapisać jeszcze 10 osób. Zapisy w godzinach od 8:30 do 10:00, w biurze zawodów - ul. Rynek 16 w Ustrzykach Dolnych.

Zawody NW zostaną przeprowadzone zgodnie z Przepisami Sportowej Rywalizacji w Zawodach Nordic Walking PSNW. Sędziowie na trasie będą oceniać prawidłowość techniki i udzielać kar za naruszenie przepisów.

Zawody odbywać się będą przy częściowo ograniczonym ruchu drogowym. W miejscach szczególnie niebezpiecznych będzie stosowne oznakowanie, a służby mundurowe oraz służby będą informować o ewentualnym zagrożeniu.

START:
Bieg Górski - 11:00
Nordic Walking - 11:05

TRASA: Start i Meta: ul. Rynek, ul. Szkolna, ul. Sikorskiego, ul. Nadgórna, ul. Zielona, .Ul. Szkolna, Rynek. Trasę stanowi pętla o długości 3,5 km

a) 3,5 km:
- K/M do 17 lat (zgoda opiekunów dla uczestników),
- K/M powyżej 60 lat,
- K/M Niepełnosprawni.

b) 7 km - 2 okrążenia:
- K/M 18/ 29 lat,
- K/M 30/39 lat,
- K/M 40/49 lat,
- K/M 50/59 lat.

Więcej informacji w regulaminie. Informacja oraz link do zapisów TUTAJ.

Organizatorem imprezy jest Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych wraz z Bieszczadzki Klub Nordic Walking.

Dodatkowo w dniach 22-23 lipca odbędzie się XXI Karpacki Jarmark Turystyczny z licznymi atrakcjami, występami zespołów z Polski, Ukrainy i Słowacji, stoiskami z lokalnym rzemiosłem i potrawami.

 

autor: paba


powiązane artykuły: