Ustrzyki Dolne
środa, 12 lipca 2023

Zapraszamy na Karpacki Jarmark Turystyczny!

Zapraszamy na Karpacki Jarmark Turystyczny!<br/>fot. visitustrzyki.pl
fot. visitustrzyki.pl

Kiermasz rękodzieła, degustacje, koncerty, a do tego V Międzynarodowe Mistrzostwa Bieszczad w Nordic Walking 2023 oraz Bieg Górski - w Ustrzykach Dolnych odbędzie się XXI Karpacki Jarmark Turystyczny. Zapraszamy 22 i 23 lipca.

 

 

Jeśli nie macie jeszcze planów na weekend 22-23 lipca, to zapraszamy do Ustrzyk Dolnych, na Karpacki Jarmark Turystyczny. Impreza organizowana jest co roku od 21. lat. Organizatorzy zapewniają, że mieszkańcy i turyści - przez cały weekend od 22 do 23 lipca, będą mogli poczuć klimat i magię Karpat.

Jarmark rozpocznie się w sobotę V Międzynarodowymi Mistrzostwami Bieszczad w Nordic Walking 2023 oraz Biegiem Górskim. Zawodnicy będą musieli pokonać 3,5 km pętlę, która rozpocznie się w Rynku i poprowadzi przez ulice: Szkolną, Sikorskiego, Nadgórną, Zieloną i znów Szkolną do Rynku.

Drugi dzień Jarmarku rozpocznie się barwnym korowodem, który przejdzie ulicami miasta z ul. Gombrowicza na Rynek.

W programie imprezy znalazły się też koncerty kapel regionalnych z Polski, Słowacji i Ukrainy oraz akcja profilaktyczna „Przegoń zawał z Klubem Seniora „Radość Życia””.

Dla dzieci przygotowano m.in. warsztaty kulinarne, stoiska edukacyjne oraz animacje z Ziqa Fun.

Dodatkowo przez dwa dni będzie się odbywał kiermasz rękodzieła połączony z degustacją kuchni regionalnej i Rocznika Ustrzyckiego.

W Bieszczadzkim Centrum Turystyki i Promocji będzie można się dowiedzieć więcej na temat szlaków i ścieżek turystycznych w okolicach miasta oraz poznać zasady Bieszczadzkiej Gry Terenowej - Na styku kultur.

Karpacki Jarmark Turystyczny ma przybliżyć mieszkańcom regionu i turystom otaczającą nas kulturę Karpat - naszej lokalnych tradycji i twórczości. - Dzięki dodatkowym akcentom zagranicznym: słowackim czy ukraińskim, impreza co roku charakteryzuje się wielokulturowością, co bardzo interesuje odwiedzajacych naszą gminę turystów - mówi Jacek Łeszega, dyrektor Bieszczadzkiego Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach dolnych, współorganizator imprezy.

W programie:

Sobota 22 lipca - Rynek Ustrzyki Dolne

godz. 11:00 - start zawodników w Biegu Górskim
godz. 11:05 - start zawodników w V Międzynarodowych Mistrzostwach Bieszczad w Nordic Walking 2023
godz. 14:00-16:00 - „Przegoń zawał z Klubem Seniora „Radość Życia””, wystąpią: „Fantazja”, „Oratyk” - XX-lecie zespołu, „Basorocka” ze Słowacji, „Kapele Kmiecie”, „Bies Band” oraz „Sąsiedzi”.

Niedziela 23 lipca - Rynek Ustrzyki Dolne

godz.: 12:00 - 14:00 - Korowód ulicami miasta
Wystąpią: „Galicja, „Żukowianie” - XX-lecie zespołu, „Karpatia” z Ukrainy, „Kapela Beskid” oraz „Kapela Karpati”.

 

ZDJĘCIA: arch. GB

autor: paba


powiązane artykuły: