Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 21 października 2019

Afgańczycy pieszo przekroczyli granicę w Bieszczadach

Afgańczycy pieszo przekroczyli granicę w Bieszczadach<br/>fot. BiOSG
fot. BiOSG

Funkcjonariusze SG z Bieszczad zatrzymali czterech mężczyzn, którzy pieszo przekroczyli granicę państwa z Ukrainy do Polski w Pszczelinach. Okazało się, że nielegalni imigranci to obywatele Afganistanu.

W piątek (18 października), funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Stuposianach prowadzili działania graniczne w związku z pozostawionymi na pasie drogi granicznej śladami nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski.

W wyniku tych działań, w okolicy miejscowości Pszczeliny Widełki w powiecie bieszczadzkim, zatrzymano czterech mężczyzn, jak się okazało obywateli Afganistanu. Wśród nich był ojciec z 15-letnim synem.

- W trakcie składania wyjaśnień cudzoziemcy przyznali, że od kilku miesięcy przebywali na Ukrainie, a następnie zaplanowali dotrzeć na zachód Europy – informuje mjr Elżbieta Pikor, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. - Ponieważ nie posiadali stosownych dokumentów, „zieloną granicę” w Bieszczadach przekroczyli nielegalnie. Tu zostali zatrzymani.

Funkcjonariusze Straży Granicznej po przeprowadzeniu stosownych czynności administracyjnych przekazali imigrantów z powrotem na Ukrainę.

Od początku bieżącego roku, Straż Graniczna na Podkarpaciu zatrzymała już ponad 120 imigrantów, którzy usiłowali nielegalnie przedostać się do państw UE.

 

 

autor: oprac. paba
źródło: BiOSG


powiązane artykuły: