Ustrzyki Dolne
wtorek, 22 października 2019

Kolejne nielegalnie przekroczenie granicy

Kolejne nielegalnie przekroczenie granicy<br/>fot. BiOSG
fot. BiOSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Wojtkowej zatrzymali trzech obywateli Turcji, którzy pieszo przekroczyli granice państwa z Ukrainy do Polski. Ich celem miały być kraje Europy Zachodniej, wrócili jednak z powrotem na Ukrainę.

21 października funkcjonariusze Straży Granicznej z Wojtkowej w okolicach Arłamowa zatrzymali trzech mężczyzn. Jak się okazało, pieszo przekroczyli oni granicę z Ukrainy do Polski.

- Ustalono, że zatrzymani to obywatele Turcji w wieku 41, 28 i 27 lat. Przyznali, że celem ich podróży miały być kraje Unii Europejskiej gdzie chcieli podjąć pracę zarobkową – wyjaśnia mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych trójka migrantów została przekazana w drodze readmisji uproszczonej ukraińskim służbom granicznym.

Do nielegalnego przekroczenia granicy doszło również kilka dni temu w Pszczelinach. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Stuposianach zatrzymali tam czterech obywateli Afganistanu. Oni również zostali odesłani na Ukrainę.

Od początku bieżącego roku, Straż Graniczna na Podkarpaciu zatrzymała już ponad 120 imigrantów, którzy usiłowali nielegalnie przedostać się do państw UE.

 

autor: oprac. paba
źródło: BiOSG


powiązane artykuły: