Ustrzyki Dolne
czwartek, 21 maja 2020

Bieszczady dla niesłyszących

Bieszczady dla niesłyszących<br/>fot. pixabay
fot. pixabay

Lasy Państwowe przygotowały kilka gotowych propozycji weekendowych wypraw terenowych również dla osób z niepełnosprawnościami. Niebawem oferta weekendowych wypraw leśnych przetłumaczona na polski język migowy (PJM) będzie dość szeroka, ale na pierwszy ogień poszły połoniny bieszczadzkie i leśne atrakcje tych gór.

Są w niej dostępne informacje o zagrodzie żubrów i muzeum wypału węgla drzewnego, jest propozycja wyprawy na połoniny i Bieszczadzką Kolejką Leśną. Już dziś osoby niesłyszące mogą się o nich wiele dowiedzieć oglądając tłumaczenia dostępne TUTAJ.

- Są to wyprawy przygotowane specjalnie dla rodzin, osób aktywnych sportowo, ale także dla seniorów – mówi Anna Pikus, naczelnik Wydziału Społecznych Funkcji Lasu w DGLP. - Zależy nam na tym, by każdy mógł korzystać z uroków i dobroczynnego wpływu lasów. Również osoby z niepełnosprawnościami. Wierzymy, że wyprawa „Szlakiem połonin bieszczadzkich”  przetłumaczona na język migowy, może się przydać już w najbliższy weekend. Dlatego bardzo nam zależy na dotarciu do jak najszerszego grona osób z niepełnosprawnościami. Każda z takich wyprawa zawierać będzie kompleksową ofertę turystyczną, w której znajdują się wszystkie niezbędne informacje i plan zwiedzania na poszczególne dni, z krótkim opisem miejsc, które warto odwiedzić.

Dostępna jest też interaktywna mapa obiektów rekreacyjno–wypoczynkowych i edukacyjnych na terenie Lasów Państwowych, częściowo dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami: TUTAJ.
Zapraszamy do lasu po zdrowie!

 

autor: EdM