Ustrzyki Dolne
czwartek, 18 sierpnia 2022

Burmistrz Ustrzyk Dolnych zakazał korzystania z podręcznika do HiT

Burmistrz Ustrzyk Dolnych zakazał korzystania z podręcznika do HiT

Bartosz Romowicz zamieścił w czwartek w mediach społecznościowych wpis, w którym informuje, że w Liceum Ogólnokształcącym Szkoły Sportowej, dla którego Gmina Ustrzyki Dolne jest organem prowadzącym, wprowadza zakaz korzystania z podręcznika "Historia i teraźniejszość" autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego.

O publikacji włodarza Ustrzyk Dolnych informują ogólnopolskie media. Komentują czyn Romowicza jako „Pierwsza” i „Odważna” decyzja. Wśród mediów, które poinformowały Polaków o dzisiejszej decyzji są m.in. Onet.pl, Rzeczpospolita i Polsat News.

"Nauczyciel prowadzący przedmiot będzie realizował podstawę programową z przygotowanych przez siebie indywidualnych materiałów, które szkoła będzie bezpłatnie przekazywała uczniom. Decyzję tą podjąłem w pełni świadomie, biorąc jej wszystkie konsekwencje na siebie" — napisał Bartosz Romowicz.

"Stop nieprawdziwej retoryce PiSu. W zarządzanym przeze mnie LO MS w Ustrzykach Dolnych wprowadzam zakaz korzystania z podręcznika Historia i teraźniejszość. Nauczyciel prowadzący przedmiot będzie realizował podstawę programową z przygotowanych przez siebie indywidualnych materiałów, które szkoła będzie bezpłatnie przekazywała uczniom. Decyzję tą podjąłem w pełni świadomie, biorąc jej wszystkie konsekwencje na siebie" - poinformował burmistrz Ustrzyk Dolnych.

 

autor: AB