Ustrzyki Dolne
wtorek, 30 czerwca 2020

Dziś sesja Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych

Dziś sesja Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych<br/>fot. UM Ustrzyki Dolne
fot. UM Ustrzyki Dolne

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w Ustjanowej, odbieranie odpadów komunalnych oraz zwolnienie z podatku od nieruchomości przedsiębiorców, którym w czasie pandemii pogorszyła się sytuacja finansowa - będą jednymi z punktów, które zostaną omówione podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych zaprasza na obrady XXVI sesji Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych, która odbędzie się 30 czerwca o godzinie 14:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych.

Radni zajmą się m.in. zmianą uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów oraz przystąpieniem do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Ustjanowa Górna III.

Radni będą też dyskutować o utworzeniu nowej jednostki budżetowej „Międzyszkolna Kryta Pływalnia” w Ustrzykach Dolnych oraz o zwolnieniu z podatku od nieruchomości wskazanych przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.

Omówiona zostanie też pomoc finansowa w 2020 roku dla powiatu bieszczadzkiego na dofinansowanie realizacji inwestycji oraz udzielenie pomocy finansowej dla Samorządu Województwa Podkarpackiego na realizację zadania publicznego.

Szczegółowy plan sesji TUTAJ.
Przebieg sesji, wyniki głosowań radnych na żywo oraz transmisja na żywo z obrad Sesji Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych TUTAJ.

 

autor: oprac. paba
źródło: UM Ustrzyki Dolne