Ustrzyki Dolne
czwartek, 19 stycznia 2023

Kierowca chciał uniknąć mandatu wręczając 200 zł łapówki. Usłyszał zarzuty

Kierowca chciał uniknąć mandatu wręczając 200 zł łapówki. Usłyszał zarzuty

Policjanci z ustrzyckiej jednostki zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem sprinterem. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 32 km/h i aby uniknąć mandatu, próbował wręczyć mundurowym łapówkę. Teraz za popełnione przestępstwo kierowcy grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek, policjanci ruchu drogowego w miejscowości Liskowate, w związku z przekroczeniem prędkości, zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem sprinterem. Mężczyzna za popełnione wykroczenie zostałby ukarany mandatem, jednak chciał inaczej załatwić tą sprawę.

44-letni obywatel Ukrainy, w celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie, zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 200 zł. Policjanci poinformowali mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem. W związku z próbą wręczenia łapówki, kierowca został zatrzymany. Podczas przesłuchania usłyszał zarzuty. Za popełnione wykroczenie, 44-latek został ukarany mandatem. Natomiast za przestępstwo, jakim jest próba wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych (zgodnie z art. 229 §3 KK), mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Podkarpacka Policja