Ustrzyki Dolne
piątek, 14 lutego 2020

Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedzi Ustrzyki

Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedzi Ustrzyki<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

Już w najbliższą sobotę 15 lutego, mieszkańcy Bieszczad będą mieli okazję spotkać się z kandydatką na Prezydenta RP z ramienia Koalicji Obywatelskiej, Małgorzatą Kidawa-Błońską. Spotkanie odbędzie się w Ustrzykach Dolnych.

Małgorzata Maria Kidawa-Błońska to polska polityk i producentka filmowa, z wykształcenia jest socjologiem. Posłanka na Sejm V, VI, VII, VIII i IX kadencji, w latach 2014–2015 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w 2014 rzecznik prasowy drugiego rządu Donalda Tuska, w 2015 rzecznik prasowy rządu Ewy Kopacz oraz marszałek Sejmu VII kadencji, wicemarszałek Sejmu VIII i IX kadencji.

Urodziła się w Warszawie jako córka profesora Macieja Władysława Grabskiego i jego żony Heleny Grabskiej z domu Nowakowskiej; jest wnuczką Władysława Jana Grabskiego i Zofii Wojciechowskiej, a także prawnuczką prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego i Marii Wojciechowskiej oraz premiera Władysława Grabskiego i Katarzyny Grabskiej z domu Lewandowskiej.

\W listopadzie 2019 zgłosiła swoją kandydaturę w prawyborach prezydenckich organizowanych przez PO (obok Jacka Jaśkowiaka); nominację na kandydatkę PO w wyborach prezydenckich w 2020 uzyskała w grudniu 2019.

W Krośnie spotkanie odbędzie się w sali Pałacu Polanka o godz. 13:30, w Sanoku kandydatka spotka się z mieszkańcami w Sali Gobelinowej Muzeum Historycznego o godz. 16:00.

Spotkanie w Ustrzykach Dolnych odbędzie się w Hotelu Villa Neve o godz. 18:30 - ul. Fabryczna 9.

 

autor: paba
źródło: wikpedia