Ustrzyki Dolne
wtorek, 7 grudnia 2021

Mieszkańcy Brzegów Dolnych chcą remontu mostu

Mieszkańcy Brzegów Dolnych chcą remontu mostu<br/>fot. Biuro prasowe Polska 2050
fot. Biuro prasowe Polska 2050

Wolontariusze Polski 2050 wraz z senatorem Jackiem Burym złożyli dziś w Starostwie Powiatowym petycję w sprawie mostu na rzece Strwiąż. Ich zdaniem Powiatowy Zarząd Dróg pomija remont tego mostu.

Tuż po godzinie 11 na płycie rynku w Ustrzykach Dolnych odbyła się konferencja prasowa z udziałem Jacka Burego. Senator poinformował mieszkańców, że jego współpracownicy złożyli w tym samym dniu petycję dotyczącą remontu mostu na rzece Strwiąż w Brzegach Dolnych.

„Kiepska droga czy rozsypujący się most może nie tylko skutecznie utrudnić życie mieszkańcom, chcącym dojechać do pracy, ale może również zaważyć na być albo nie być gospodarstwa agroturystycznego lub ośrodka wypoczynkowego. Dlatego nie może nikogo dziwić zaangażowanie obywateli, mieszkańców w sprawy dotyczące ich własnego podwórka. I dobrze, że chcą decydować, chcą egzekwować od władz swoje prawa, chcą dbać o własne interesy.” – skomentował podczas konferencji Jacek Bury.

Podczas konferencji dowiadujemy się, że drewniany most na rzece Strwiąż w miejscowości Brzegi Dolne nie przeszedł gruntownej modernizacji od wielu lat. Kilka lat temu wykonano remont nawierzchni dróg dojazdowych przed i za mostem. Powiatowy Zarząd Dróg dokonuje tylko kosmetyki mostu, co wcale nie poprawia jakości przejazdu przez niego. Nie rozwiązuje to jednak problemu, a odsuwa w czasie. Równie nie zrozumiałe jest umieszczenie przed mostem zgrubienia masy bitumicznej, które- jak domyślamy się- ma służyć jako próg spowalniający ruch. Owe „zgrubienie” masy bitumicznej nie spełnia swojej roli, a ponadto wykonane jest w sposób nieodpowiadający progowi zwalniającemu i przy każdym przejeździe powoduje degradację zawieszeń naszych samochodów.

autor: Źródło: Biuro prasowe Polska 2050