Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 6 kwietnia 2020

MZ: 99 nowych przypadków zachorowań na koronawirusa

MZ: 99 nowych przypadków zachorowań na koronawirusa<br/>fot. Ministerstwo Zdrowia
fot. Ministerstwo Zdrowia

„Mamy 99 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych” - poinformowało w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia. Zmarły cztery osoby – w tym mężczyzna hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Łańcucie.

Potwierdzone przypadki zachorowań na SARS-Cov-2 dotyczą: 18 osób z woj. śląskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego oraz 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego.

„Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 40-letnia kobieta hospitalizowana w Krotoszynie, 87-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach, 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu i 75-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie” - podaje w komunikacie ministerstwo.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano 3431 testów.

- Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 152 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 9 osób wyzdrowiało. Odnotowano 6 zgonów – informuje Adam Sidor, Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Nowe potwierdzone przypadki to: starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego (izolacja), starsza kobieta z powiatu przeworskiego (hospitalizacja) oraz kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizacja).

Wczoraj po południu koronawirusa potwierdzono u 5 osób, wśród chorych są: starsza kobieta powiatu przemyskiego (hospitalizowana), kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizowana), mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizowany), mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego ( w izolacji) oraz starsza kobieta z powiatu łańcuckiego (w izolacji).

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 4201. Zmarło 98 osób.

 

autor: paba
źródło: MZ/PAP