Ustrzyki Dolne
czwartek, 11 lipca 2019

Najnowsze wydanie Gazety Bieszczadzkiej

Najnowsze wydanie Gazety Bieszczadzkiej

W sklepach znajduje się już najnowsze wydanie Gazety Bieszczadzkiej. Przypominamy, że nasz dwutygodnik, można kupić również w formie PDF.

Najnowsze wydanie Gazety Bieszczadzkiej otwiera artykuł o zmianach w ustrzyckim magistracie. Zastępcą burmistrza został Michał Wnuk. Nowy zastępca jest doktorem inżynierem ochrony środowiska, a mieszkańcy oczekują od włodarzy działań w kierunku proekologicznych. Jak mówi burmistrz ta zmiana wpisuje się w nowe plany rozwoju gminy Ustrzyki Dolne. Jakie są plany na rozwój gminy nowego zastępcy – przeczytacie w GB.

Z informacji o samorządach przeczytacie o sesji absolutoryjnej w Lesku oraz nowym statucie Szkoły Mistrzostwa Sportowego - zmiany nakazała wprowadzić wojewoda.

Publikujemy również artykuł o planach gminy na rzekę Strwiąż, przeczytacie o dofinansowaniu dla LGD Zielone Bieszczady oraz o zmianach w ustrzyckich przedszkolach.

Na terenie gminy Ustrzyki Dolne powstała też pierwsza edukacyjna pasieka pszczela, a ule dla pszczół wykonały ustrzyckie przedszkolaki.

W tym wydaniu przypominamy Wam również sylwetkę Zdzisława Pękalskiego, który jest nie tylko znakomitym rzeźbiarzem i malarzem, ale też poetą.

W tym wydaniu mamy też dla Was wywiad z Angelą Gaber. Ustrzyczanka jest nie tylko wspaniałą i utalentowaną wokalistką ale też autorką tekstów, inicjatorką zespołu Angela Gaber Trio, autorką
muzyki do spektakli m.in. „Ciemny Las”, „Czekając na Turka” Andrzeja Stasiuka czy „Ożenek” Mikołaja Gogola oraz współwłaścicielką Etno Galerii w Sanoku.

Publikujemy też kolejny odcinek wspomnień Erika Lischki - chłopaka z Ustrzyk Dolnych, którego historia życia mogłaby być gotowym scenariuszem na film. Wiem, że śledzicie jego losy.

Miło jest też nam poinformować, że po dłuższej przerwie do pisania wrócił Zbigniew Kosakiewicz - właściciel wspaniałego Muzeum Rozmaitości w Brzegach Dolnych. Tym razem pan Zbysiu w zabawny sposób przypomina historię pewnej pani inspektor, która sprawdzając szkody „po wilkach”, zaproponowała mieszkańcom Brzegów zmianę profesji. Ciętą ripostę mieszkańców zapamięta długo.

Mamy również dla Was przepis na doskonałe „Pańskie kotki” oraz na nalewkę z dziurawca.

Po dłuższej przerwie publikujemy też reportaż z podróży Adama Dumkiewicza. Tym razem autor opisał wyprawę na Pisany Kamień na Ukrainie - chyba warto wybrać się na taką wycieczkę.

Zapraszamy do sklepów i przypominamy, że GB można kupić również w formie PDF.

 

autor: paba