Ustrzyki Dolne
sobota, 11 lipca 2020

Pomoc dla potrzebujących z powiatu leskiego

Pomoc dla potrzebujących z powiatu leskiego

Współpracowniczki europosłanki z Cisnej Elżbiety Łukacijewskiej, dostarczyły pomoc dla 30 rodzin i samotnych osób z powiatu leskiego. Jest to kolejny etap wsparcia realizowanego przez europosłankę, w związku z panującą pandemią koronawirusa.

- Z ust samego premiera słyszymy o końcu pandemii, a tymczasem ilość dziennych zachorowań jest nadal bardzo wysoka. Na początku kwietnia, kiedy jeszcze obowiązywały rygorystyczne obostrzenia, rozdałam 2000 darmowych maseczek wielokrotnego użytku. Tym razem pomoc skierowałam do konkretnych osób - mówi Elżbieta Łukacijewska.

Przekazane paczki stanowiły podstawowe produkty spożywcze takie jak mąka, cukier makaron itd. 30 potrzebujących zostało wytypowanych oraz wskazanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy w Lesku. Wszyscy obdarowani byli pozytywnie zaskoczeni. Zwłaszcza osoby starsze i schorowane. To właśnie one w największym stopniu są narażone na ciężki przebieg koronawirusa.

- Mimo zniesienia większości obostrzeń, w dalszym ciągu należy na siebie uważać. Zwłaszcza seniorzy i ich rodziny. Jak najmniej kontaktu z innymi, to jak największe bezpieczeństwo dla osób starszych. Zastanówmy się dwa razy czy naprawdę warto wychodzić z domu - podkreśla Elżbieta Łukacijewska.

 

Pomoc dla potrzebujących z powiatu leskiego
autor: oprac. paba
źródło: mat. pras.