Ustrzyki Dolne
wtorek, 2 kwietnia 2019

Powiedz TAK w Bieszczadach!

Powiedz TAK w Bieszczadach!<br/>fot. Magdalena Kuzar
fot. Magdalena Kuzar

Kto z nas nie marzy o ślubie z najpiękniejszym widokiem na świecie... A gdzie są najpiękniejsze i najbardziej klimatyczne plenery? Oczywiście w Bieszczadach! Jeśli chcecie wziąć ślub z widokiem na panoramę Bieszczad i Jezioro Solińskie to musi powiedzieć TAK na Holicy w paśmie Żukowa.

Gmina Ustrzyki Dolne wraz z Nadleśnictwem Ustrzyki Dolne w ramach projektu „Powiedz TAK w Bieszczadach”, serdecznie zaprasza wszystkich, którzy zamierzają zawrzeć związek małżeński poza urzędem stanu cywilnego, do składania wniosków o przeprowadzenie ceremonii ślubu cywilnego w otoczeniu bieszczadzkich krajobrazów.

Bieszczady to piękny region, z wieloma atrakcjami przyrodniczymi i krajobrazowymi. Okres wiosenno – letnio - jesienny jest idealną porą na wypowiedzenie słowa „TAK”.

Oferta obejmuje organizację ślubu cywilnego w plenerze, na punkcie widokowym Holica w paśmie Żukowa, w miejscowości Ustjanowa Górna w gminie Ustrzyki Dolne. Urok tego miejsca sprawi, że będzie to dla wielu par niezapomniana chwila.

WAŻNE
Rezerwacji terminu na ślub cywilny należy dokonać na 2 miesiące przed planowaną datą ślubu. Ustalenia terminu i godziny ceremonii można dokonać osobiście lub mailowo w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego w Ustrzykach Dolnych. Następnie przed wybranym kierownikiem urzędu stanu cywilnego w kraju, należy złożyć pisemny wniosek zapewniający o braku okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku do Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, w sprawie wyrażenia zgody na organizację ceremonii ślubu cywilnego na punkcie widokowym Holica w paśmie Żukowa. (wnioski TUTAJ)

Po uzyskaniu zgody Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne na przeprowadzenie ceremonii ślubnej na szczycie Holica należy dokonać opłat, a 7 dni przed ustaloną datą zawarcia małżeństwa należy dokonać potwierdzenia uczestnictwa w ceremonii ślubu cywilnego.

Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych zapewnia na ceremonię ślubu cywilnego godło Rzeczypospolitej Polskiej, stolik, krzesła dla pary młodej i świadków. Istnieje możliwość odpłatnego wynajęcia wiaty na punkcie widokowym szczytu Holica w celu zorganizowania przyjęcia weselnego. Szczegóły ustala się z Nadleśnictwem Ustrzyki Dolne. Wszelkie informacje dotyczące bazy noclegowej, gastronomii dostępne są na stronie www.visitustrzyki.pl
Zapraszamy!!

Powiedz TAK w Bieszczadach!<br/>fot. Magdalena Kuzar
fot. Magdalena Kuzar
Holica w paśmie Żukowa<br/>fot. Piotr Rokosz
fot. Piotr Rokosz
widok z Holicy w paśmie Żukowa<br/>fot. Piotr Rokosz
fot. Piotr Rokosz
autor: oprac.paba