Ustrzyki Dolne
środa, 26 października 2022

Samorządowcy z Bieszczadów na Europejskim Forum Samorządowym w Poznaniu

Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych uczestniczy w panelu "Jak samorządy szukają innowacji i gdzie je znajdują. GovTech inno_LAB – program dla innowacyjnych JST"

Bartosz Romowicz, Adam Snarski i Tomasz Matuszewski uczestniczyli w panelach dyskusyjnych w Poznaniu. Burmistrzowie: Ustrzyk Dolnych, Leska i Sanoka rozmawiali o rozwoju społeczno-gospodarczym kraju i o tym, jak wspólnie zmierzyć się z wyzwaniami polskich wsi, miasteczek, gmin, miast i regionów.

Celem debat, wymiany doświadczeń i rozmów kuluarowych było wypracowanie rekomendacji działań, które mogą podjąć instytucje i organizacje w otoczeniu polityczno-prawnym, technologicznym, ekonomicznym czy społecznym. Głównymi tematami forum były: - nowa perspektywa finansowa i stan finansów gmin, - koncepcje Smart City (Inteligentnych Miast) i innowacyjności w samorządach, - kryzys energetyczny oraz inflacja - długofalowe wyzwania związane z napływem uchodźców i polityką migracyjną.

Projekt zainicjowany został przez Jacka Jaśkowiaka, Prezydenta Miasta Poznania oraz Jacka Karnowskiego, Prezydenta Miasta Sopotu. Za przygotowanie programu odpowiadają: Unia Metropolii Polskich, Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP oraz partnerzy instytucjonalni, tj. Związek Powiatów Polskich, Związek Województw RP czy Stowarzyszenie Prezydentów Polskich.

autor: MP