Ustrzyki Dolne
sobota, 17 lutego 2018

Sesja Młodzieżowej Rady Gminy

Sesja Młodzieżowej Rady Gminy

Młodzieżowa Rada Gminy w Ustrzykach Dolnych ma nową wiceprzewodniczącą. Została nią Edyta Hańczyk, która na stanowisku zastąpiła Rafała Tomków.

W piątek w Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych odbyła się XI Sesja Młodzieżowej Rady Gminy. O tym, że Rafał Tomków zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego, poinformował młodych radnych przewodniczący Michał Szczęsny. Chęć objęcia tego stanowiska, wyraziły trzy osoby: Marcel Markowicz, Ewelina Hańczyk oraz Natalia Pieczkowska.

W tajnym głosowaniu młodzieżowi radni zdecydowali, że tę funkcję obejmie Edyta Hańczyk. Nowa wiceprzewodnicząca dostała 5 głosów, pozostali kandydaci otrzymali po 3 głosy.

Podczas ostatniej sesji młodzież zdecydowała też, kto w tym roku otrzyma nagrodę „Bohater Młodzieży”. Ze względu na to, że ma być to niespodzianka, nie możemy ogłosić nazwiska tej osoby. Dodamy tylko, że jest to kobieta związana z działalnością kulturalną na terenie gminy Ustrzyki Dolne.

Podczas sesji przewodniczący MRG podsumował też akcję „Szlachetna Paczka”. – Udało nam się zebrać 1,5 tys. zł, za co zakupiliśmy produkty spożywcze i chemię. Dziękuję wszystkim darczyńcom, bo przez to, jedna ze zgłoszonych do akcji rodzin miała spokojne święta. Chciałbym też podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zbiórki. Otrzymaliśmy słodycze, środki czystości oraz produkty spożywcze. Swoją pomocą i wielkim sercem sprawiliście ogromną radość całej rodzinie – mówił Michał Szczęsny.

Pod koniec sesji zabrał również głos burmistrz Bartosz Romowicz. Przypomniał on młodzieży o możliwości głosowania w konkursie „Rodzice i Dzieci powietrze bez śmieci - Pomóżmy Polsce odetchnąć od smogu!”. – Dzięki temu konkursowi, nawet najmniejsza gmina ma szansę wygrać plac zabaw. Chcielibyśmy by stanął on obok basenu. Głosujcie codziennie! – zachęcał burmistrz. Przewodniczący MRG zapewnił, że młodzież aktywnie włączy się w akcję i roześle linki wśród znajomych.

Dodatkowo młodzieżowych radnych interesowała sprawa bieżni na Stadionie Miejskim. Jak argumentowali, teren jest zaniedbany i zarasta trawą. Burmistrz poinformował, że bieżnia zostanie wykonana w tym roku.

FOT. PAULINA BAJDA

 

Sesja Młodzieżowej Rady Gminy
Sesja Młodzieżowej Rady Gminy
Sesja Młodzieżowej Rady Gminy
Sesja Młodzieżowej Rady Gminy
Sesja Młodzieżowej Rady Gminy
Sesja Młodzieżowej Rady Gminy
Sesja Młodzieżowej Rady Gminy
autor: paba