Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 9 września 2019

Ustrzycki szpital będzie mieć nową karetkę!

Ustrzycki szpital będzie mieć nową karetkę! <br/>fot. TVN24.pl
fot. TVN24.pl

W niedzielę na stadionie Legii Warszawa odbył się charytatywny Wielki Mecz, na murawie starły się drużyny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz TVN. Cały dochód z meczu został przekazany na zakup nowoczesnej karetki dla ustrzyckiego szpitala.

W tym roku, po raz piętnasty odbył się charytatywny Wielki Mecz - po raz trzeci pomiędzy Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy a dziennikarzami stacji TVN. W zaciętej ale koleżeńskiej rywalizacji lepsi okazali się zawodnicy ze stacji TVN. Mecz zakończył się wynikiem 3:2.

W ekipie TVN, której kapitanem był Grzegorz Kajdanowicz, zagrali między innymi Piotr Kraśko, Kuba Wesołowski, Mateusz Gessler, Tomasz Zubilewicz. Z Jerzym Owsiakiem na boisko wybiegli między innymi Maciej Stuhr, Rafał Karwot czy Michał Jelonek.
Pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 2:2. W drugiej połowie trzecią bramkę udało się zdobyć drużynie TVN. Dla WOŚP bramki strzelili Ireneusz Jeleń i Tomasz Iwan. Dla TVN dwa razy Robert Stockinger i raz Maciej Szczepanik.

Wielkiemu meczowi pomiędzy WOŚP, a TVN, towarzyszyła zbiórka pieniędzy na zakup trzeciej już karetki pogotowia - w tym roku dla SP ZOZ w Ustrzykach Dolnych. - Mam nadzieję, że bez problemu uda się zebrać na nią pieniądze - mówił kapitan drużyny TVN prezenter m.in. Faktów Grzegorz Kajdanowicz.

Trenerem drużyny TVN był legendarny bramkarz Jerzy Dudek, który przed meczem bardzo ostrożnie podchodził do wyniku. - Nie wszystkich znam i trzeba też powiedzieć, że nie wszyscy są świetnymi piłkarzami. Ale są świetnymi ludźmi, pasują do naszego zespołu i budują atmosferę - mówił w rozmowie z reporterem TVN24 jeszcze przed rozpoczęciem spotkania. Mecz okazał się jednak świetną zabawą również i dla niego, bo były bramkarz Realu Madryt na koniec sam staną w bramce – z uśmiechem nie broniąc ani jednego gola.

- Cel Wielkiego Meczu jest bardzo ważny dla mieszkańców powiatu bieszczadzkiego i wszystkich turystów, którzy odwiedzają Bieszczady. Karetka, która trafi do ustrzyckiego szpitala, tak na prawdę będzie służyła nam wszystkim – mówiła Dorota Łukaszyk, dyrektor SP ZOZ w Ustrzykach Dolnych, która wraz z pracownikami dopingowała piłkarzy w Warszawie.

Obecna na murawie dziennikarka Katarzyna Kolenda-Zaleska podkreślała, że karetka dla ustrzyckiego szpitala musi być specjalnie wyposażona. - Musi mieć nie tylko możliwość przewożenia noworodków ale również napęd na cztery koła – mówiła reporterka podkreślając jak trudne warunki panują zimą w naszym regionie.

Wielki mecz TVN - WOŚP Charytatywny Wielki mecz od 15 lat organizowany jest przez Fundację TVN „Nie jesteś sam”. Przed kilkanaście lat drużyna TVN mierzyła się z zespołem Gwiazd, po raz trzeci przeciwnikiem była reprezentacja WOŚP.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym Bieszczady mają nową karetkę - jesteście wielcy!!

 

autor: oprac. paba
źródło: TNN24.pl/WOŚP


powiązane artykuły: