Ustrzyki Dolne
wtorek, 23 lutego 2021

W Arłamowie odbędą się Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym!

W Arłamowie odbędą się Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym!<br/>fot. arlamow.pl
fot. arlamow.pl

Hotel Arłamów będzie gospodarzem 89. Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Turniej zostanie rozegrany w dniach 26-28 marca 2021 roku.

W ubiegły piątek doszło do spotkania burmistrza Ustrzyk Dolnych Bartosza Romowicza z Kamilem Dziukiewiczem, wiceprezesem Polskiego Związku Tenisa Stołowego, w celu podjęcia ostatecznych decyzji co do organizacji wydarzenia. Zaplanowane na ostatni weekend marca 2021 roku 89. Indywidualne Mistrzostwa Polski odbędą się w Hotelu Arłamów. To jeden z najnowocześniejszych obiektów w Europie. Na terenach należących do hotelu znajdują się m.in. hala sportowa, boisko piłkarskie, kompleks narciarski, strefa spa, baseny, ośrodek jeździecki czy pole golfowe. W przeszłości właśnie w Hotelu Arłamów do najważniejszych imprez przygotowywała się reprezentacja Polski w piłce nożnej.

- Cieszę się, że w naszej gminie możemy organizować tak wielkie wydarzenia, co więcej wszystko wskazuje na to, że to nieostatnia impreza tenisowa w tym roku u nas. Takie wydarzenia to niewątpliwie kolejna okazja zachęcająca do odwiedzin naszych rejonów i korzystania z zaplecza sportowego i turystycznego gminy Ustrzyki Dolne - mówi burmistrz Bartosz Romowicz.

Na obiektach Hotelu Arłamów zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą o medale w grze pojedynczej, grze podwójnej i grze mieszanej. Tytułów wywalczonych w 2020 roku w singlu w Arłamowie bronić będą Jakub Dyjas i Natalia Bajor.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tegoroczne mistrzostwa odbędą się w Arłamowie. Negocjacje były długie, ale udało nam się dojść do porozumienia. Tenisiści stołowi będą rywalizować w nowoczesnej hali w niezwykłym miejscu. Jestem przekonany, że turniej zapadnie na długo w pamięci wszystkich uczestników - mówi Kamil Dziukiewicz, wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego ds. organizacyjnych.

autor: KM
źródło: PZTS