Ustrzyki Dolne
Gloria victis...

Gloria victis...

- W dniu dzisiejszym, Józef Piłsudski jest dla nas najlepszym spadkobiercą tradycji rycerskiej, przykładem patrioty, który poświęcił swoje życie Polsce  – mówił rozpoczynając akademię Arkadiusz Lupa dyrektor, Zespołu Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych.

 

W Ustrzyckim Domu Kultury, odbyła się uroczystość, podczas której uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Licealnych im. Józefa Piłsudskiego w Ustrzykach Dolnych, uczcili 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To święto ściśle związane jest z osobą Patrona szkoły. Uroczystość była szczególnie ważna dla nowych uczniów ustrzyckiego liceum, którzy tego dnia złożyli przysięgę wierności wartościom i tradycjom szkoły.
Po uroczystej Mszy Świętej w sali kina zgromadzili się zaproszeni goście, grono pedagogiczne oraz uczniowie wszystkich klas. Część oficjalną uroczystości zakończył spektakl przygotowany przez uczniów i nauczycieli liceum zatytułowany Gloria victis. Scenariusz oparty został na noweli Elizy Orzeszkowej mówiącej o epizodzie z czasów powstania styczniowego.

 

Scenariusz: Agnieszka Strzała. Choreografia tańca: Dorota Podstawek. Stroje, dekoracja: Mariola Pęzioł. Ceremoniał szkolny - przyrzeczenie: Halina Piorunik.

 

FOT. P. BAJDA/ TADEUSZ PIORUNIK

 

A.S.

Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania nam swoich zdjęć na adres redakcja@bieszczadzka24.pl ...