sobota, 24 marca 2018

Andżelika Szyszka Mistrzynią Polski

Na Polanie Jakuszyckiej trwają Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. W biegu dystansowym stylem klasycznym duży sukces odnotowała reprezentantka MKS Halicz Ustrzyki Dolne, Andżelika Szyszka, zdobywając tytuł Mistrzyni Polski w kategorii wiekowej U23.

Sobotni bieg na 15 km stylem klasycznym wygrała Justyna Kowalczyk. W rywalizacji seniorek Andżelika była piąta, co dało jej pierwsze miejsce w klasyfikacji młodzieżowej. Na szesnastym miejscu bieg ukończyła Kamila Kiedrowska (ósma w MMP ), a dwudziestą pozycję zajęła Natalia Kwaśnik, siódma w Mistrzostwach

Polski Juniorów. Niestety choroba nie pozwoliła na wzięcie udziału w mistrzostwach naszej najlepszej biegaczce Ewelinie Marcisz.W sobotę, 24 marca rozegrana została konkurencja team sprintu. Ustrzycki klub w tej konkurencji reprezentowały Andżelika Szyszka oraz Luiza Motyka. Każda z zawodniczek miała do przebiegnięcia trzykrotnie dystans 1,5 km. Jako pierwsza na trasę wybiegła Luiza Motyka dobiegając do mety na 4 miejscu. Biegnąca po niej Andżelika Szyszka zameldowała się na mecie na 5 pozycji. Awans na 4 miejsce to efekt dobrego biegu na drugim swoim odcinku Luizy. Na kolejnej rundzie bardzo mocno pobiegła Andżelika i team z Ustrzyk znalazł się na medalowej trzeciej pozycji. Niestety na dwóch ostatnich rundach nasze zawodniczki spadły na czwartą pozycję. Do brązowego medalu zabrakło 17 sekund.