Ustrzyki Dolne
środa, 25 września 2019

Dostał zawału w radiowozie

zdjęcie ilustracyjne<br/>fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów

Policjanci z Zespołu Prewencji w Lutowiskach reanimowali wczoraj pijanego mężczyznę, który dostał zawału w radiowozie. Mężczyzna miał zostać przewieziony do Izby Wytrzeźwień w Przemyślu.

Policjanci ogniwa patrolowego zatrzymali 64-letniego mężczyznę we wtorek 25 września Miał zostać przewieziony do Izby Wytrzeźwień w Przemyślu przez dzielnicowych z zespołu prewencji w Lutowiskach.

W trakcie przejazdu funkcjonariusze dostrzegli, że mężczyzna nie daje oznak życia. - Natychmiast sprawdzili funkcje życiowe 64-latka, mężczyzna nie oddychał, puls był niewyczuwalny – informuje podkom. Aleksandra Wołoszyn-Kociuba, rzecznik KPP w Ustrzykach Dolnych. - Policjanci błyskawicznie wezwali pogotowie ratunkowe i sami rozpoczęli trwającą kilkanaście minut reanimację. Pomagali również wtedy, gdy na miejscu była załoga pogotowia ratunkowego.

Mężczyźnie zostały przywrócone funkcje życiowe, po czym trafił do szpitala. Tam okazało się, że miał zawał serca.

Błyskawiczna reakcja dzielnicowych z Zespołu Prewencji w Lutowiskach prawdopodobnie pozwoliła uratować życie temu mężczyźnie. Gdyby nie ich pomoc, mężczyzna mógłby nie przeżyć.

 

autor: oprac. paba
źródło: KPP Ustrzyki Dolne