Ustrzyki Dolne
czwartek, 13 lipca 2017

Krościenko. Przemyt i nielegalne przekroczenie granicy.

Krościenko. Przemyt i nielegalne przekroczenie granicy.<br/>fot. BiOSG
fot. BiOSG

W ramach wspólnych działań kontrolnych prowadzonych przez funkcjonariuszy z Placówek SG w Wojtkowej i w Huwnikach, ujawniono wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości prawie 24 tys. zł.

Na drodze prowadzącej od przejścia granicznego w Krościenku, zatrzymano samochód VW Passat na polskich numerach rejestracyjnych. W trakcie kontroli bagażnika ujawniono wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w ilości 1760 paczek o szacunkowej wartości prawie 24 tys. zł. Do zakupu i przewożenia papierosów pochodzących z przemytu przyznał się kierowca pojazdu, 33-letni obywatel Ukrainy. Jak się potem okazało, jego 58-letni pasażer, był poszukiwany za nielegalne przekroczenie granicy państwa. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów.

W związku z zaistniałymi okolicznościami, funkcjonariusze zatrzymali pasażera pojazdu, a następnie w ramach readmisji uproszczonej przekazali go służbom granicznym Ukrainy. W stosunku do kierowcy, który przewoził kontrabandę, wszczęto postepowanie karno-skarbowe i wydano decyzję o zobowiązaniu do powrotu na terytorium Ukrainy.

 

autor: oprac. kj
źródło: BiOSG