Ustrzyki Dolne
wtorek, 3 kwietnia 2018

Lesko. Pijany motocylista uciekał przed policją.

Lesko. Pijany motocylista uciekał przed policją.<br/>fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów

Kompletnie pijany 30-latek, który wraz z pijanym kolegą, urządził sobie przejażdżkę motocyklem, został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna przed policją próbował uciekać, najpierw na motorze, później pieszo.

W poniedziałek 2 kwietnia, tuż po godz. 18.30 policjanci patrolujący teren Leska, zauważyli motocyklistę wjeżdżającego na stację paliw. Tablica rejestracyjna motocykla kawasaki była zagięta w niedozwolony sposób uniemożliwiający jej odczytanie. To skłoniło policjantów do podjęcia interwencji. Gdy jednak polecili kierującemu przygotować dokumenty do kontroli, ten próbował uciekać - najpierw motocyklem, a gdy ten został zablokowany przez radiowóz, pieszo.

Zatrzymanym kierowcą okazał się 30-letni mieszkaniec Kołonic. Mężczyzna był pijany, miał 1,76 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami a jego motocykl nie jest ubezpieczony.

30-latek na przejażdżkę wybrał się ze swoim kolegą. 25-letni pasażer motocykla w organizmie miał 2,18 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn odpowie przed sądem.

 

autor: KPP Lesko


powiązane artykuły: