Ustrzyki Dolne
środa, 14 czerwca 2017

Mistrz w wędkarstwie spławikowym z Nadleśnictwa Stuposiany

Mistrz w wędkarstwie spławikowym z Nadleśnictwa Stuposiany

VIII Mistrzostwa Pracowników RDLP w Krośnie w Wędkarstwie Spławikowym odbyły się 10 czerwca na terenie obiektu rekreacyjnego w miejscowości Krzemienna nad Sanem. W rywalizacji wzięło udział ponad osiemdziesięciu zawodników z 15 nadleśnictw całego Podkarpacia.

- Początek zawodów zwiastował bardzo dobre wyniki, ponieważ większość zawodników bardzo szybko złowiła swoją pierwszą rybę - relacjonuje Tomasz Kałamarz z RDLP w Krośnie, jeden z uczestników mistrzostw. - Warunki pogodowe, szybko się jednak zmieniły i pojawił się dość silny wiatr, który bez wątpienia miał negatywny wpływ na częstotliwość „brań”. Od tego momentu zaczęła się walka o każdą nawet najmniejszą rybkę.

Wśród łowionych ryb dominowały płocie, krasnopióry i okonie. Nielicznym zawodnikom udało się złowić nawet karasia czy karpia. Niestety, te największe egzemplarze, których nie brakuje w tym zbiorniku, tego dnia nie skusiły się na zaproponowane przez wędkarzy smakołyki. Po czterogodzinnych zmaganiach bezkonkurencyjny okazał Marek Brański z Nadleśnictwa Stuposiany, który nad swoim przeciwnikiem - Tomaszem Kałamarzem miał ponad 3 kilogramy ryb przewagi. Na najniższy stopień podium wskoczył Tomasz Starościak z Nadleśnictwa Lubaczów.

Łącznie 52 zawodników złowiło 385 ryb o całkowitej wadze prawie 28 kg. Po zakończeniu zawodów wszystkie ryby w dobrej kondycji trafiły do wody.
Najstarszym zawodnikiem uczestniczącym w tegorocznej edycji zawodów był Andrzej Stachowski z Oleszyc, najmłodszym Kamil Lizun z Lutowisk. Najwięcej ryb, bo aż 84 szt. złowił Marek Brański, zaś największą o wadze 1,175 kg - Rafał Urban z Birczy.

 

Mistrz w wędkarstwie spławikowym z Nadleśnictwa Stuposiany
Mistrz w wędkarstwie spławikowym z Nadleśnictwa Stuposiany
autor: oprac.kj
źródło: RDLP Krosno