Ustrzyki Dolne
czwartek, 30 maja 2019

Rozkochiwał i okradał - ukrywał się w Bieszczadach - FILM

Rozkochiwał i okradał - ukrywał się w Bieszczadach - FILM<br/>fot. scrn
fot. scrn

Policjanci z Wrocławia zatrzymali na terenie Bieszczad mężczyznę poszukiwanego za oszustwa matrymonialne. Działał on metodą na tzw. „tulipana” rozkochując w sobie kobiety z całego kraju wyłudzał od nich pieniądze oraz środki materialne. Straty ostatniej z ofiar wyniosły 42 tys. złotych.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, realizując szeroko zakrojone dziania operacyjne, namierzyli aktualne miejsce pobytu 41-letniego mężczyzny podejrzanej o oszustwa matrymonialne.
- Wcześniej policjanci ustalili, że mężczyzna wykorzystywał metodę działania na tzw. „tulipana”. Rozkochiwał w sobie niczego niepodejrzewające kobiety, a później wykorzystywał ich naiwność. Poszkodowane panie w silnych emocjach, były w stanie zrobić dla niego wszystko. 41-latek dzięki temu wyłudzał od nich pieniądze oraz środki materialne – informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak z KMP we Wrocławiu.

Policjanci w Wrocławia zatrzymali podejrzanego w samym sercu Bieszczad, gdzie mężczyzna ukrywał się przed swoimi ofiarami. Kolejne czynności potwierdziły, że działając w ten sposób, 41-latek oszukiwał kobiety na terenie całego kraju. Gdy tylko osiągał zamierzony cel, zmieniał miejsce zamieszkania i wyszukiwał nowe ofiary.

- Funkcjonariusze zabezpieczyli w jego mieszkaniu telefony komórkowe oraz sprzęt muzyczny, należące do jednej z pokrzywdzonych. Łączna wartość wyłudzonych pieniędzy oraz mienia na szkodę ostatniej z kobiet wyniosła 42 tys. złotych – dodaje asp. Szt. Dutkowiak. - Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej skazany za tego typu przestępstwa i odbywał karę pozbawienia wolności.

41-latek po zatrzymaniu przez policjantów został przewieziony do Wrocławia i trafił prosto do aresztu. Sąd zastosował już wobec niego stały dozór policyjny. Ponieważ działał w warunkach tzw. „recydywy” grozić mu może teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

autor: oprac. paba
źródło: http://www.wroclaw.policja.gov.pl