Ustrzyki Dolne
środa, 3 października 2018

Udaremniona kontrabanda

Udaremniona kontrabanda

Funkcjonariusze z Placówki SG z Wojtkowej udaremnili przemyt 10 tys. paczek papierosów. Kontrabandę wartą 137 tys. zł z Ukrainy do Polski chciano przeszmuglować przez zieloną granicę.

- Funkcjonariusze Straży Granicznej z Wojtkowej w trakcie patrolu na tzw. zielonej granicy w rejonie Kwaszeniny zaobserwowali skradające się od strony Ukrainy trzy osoby. Dalsze czynności pozwoliły ustalić, że osoby te przenosiły przez granicę kartonowe pudła – poinformowała mjr Elżbieta Pikor, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Z uwagi na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa - przekroczenia granicy z przemytem wszczęto działania graniczne. O zaistniałej sytuacji powiadomiono także stronę ukraińską.

W konsekwencji, funkcjonariusze z Wojtkowej zatrzymali po polskiej stronie dwóch mężczyzn, natomiast trzecia osoba uciekła na Ukrainę.

Przy mężczyznach znaleziono dwadzieścia kartonowych pudeł z zawartością 200 tys. sztuk (10 tys. paczek) ukraińskich papierosów o szacunkowej wartości 137,5 tys. zł. Do pudeł były przymocowane szelki, które umożliwiały mężczyznom szmuglowanie papierosów na plecach.

Dwaj zatrzymani w Polsce to obywatele Ukrainy (59 i 39 lat). Jak się okazało, byli już  karani wcześniej za podobne przestępstwa karno-skarbowe. Również, funkcjonariusze służby granicznej Ukrainy, powiadomili polską Straż Graniczną o zatrzymaniu na swoim terytorium trzeciego z przemytników.

Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów. Aktualnie pozostają do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lesku.

FOT. BiOSG

Udaremniona kontrabanda
Udaremniona kontrabanda
autor: oprac.paba
źródło: BiOSG