Ustrzyki Dolne
wtorek, 4 sierpnia 2020

Zabrał narkotyki na rejs jachtem

zdjęcie ilustracyjne<br/>fot. pixabay
fot. pixabay

Policjanci patrolujący Jezioro Solińskie zatrzymali 29-latka, który miał przy sobie marihuanę. Mężczyzna narkotykami raczył się na pływającym po jeziorze jachcie. Policjanci wyczuli woń marihuany przepływając obok jego łodzi.

Podczas trwających wakacji, funkcjonariusze starają się zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i turystom odwiedzającym powiat leski. Dodatkowo policyjni stermotorzyści pełniący służbę na wodach Jeziora Solińskiego sprawdzają,  czy wypoczywający przestrzegają obowiązujących przepisów.

Wczoraj po godz. 17 policjanci z oddziału prewencji z Rzeszowa, którzy wspierają kolegów z Leska, interweniowali na Jeziorze Solińskim. Kiedy policyjny patrol przepływał obok łodzi, na której wypoczywali turyści, jeden z policjantów poczuł specyficzny zapach. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić osoby, które były na jachcie.

Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli woreczek, w którym znajdował się susz roślinny. Okazało się, że zabezpieczona substancja należała do 29-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do leskiej komendy, gdzie zostaną z nim przeprowadzone czynności. 29-latek odpowie za posiadanie narkotyków.

Narkotyki znalezione na jachcie<br/>fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
autor: KWP rzeszów