Ustrzyki Dolne
środa, 2 października 2019

Zatrzymali kierowcę pod wpływem alkoholu

Zatrzymali kierowcę pod wpływem alkoholu<br/>fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych zatrzymali do kontroli kierowcę, którego auto nie miało tablicy rejestracyjnej. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest również pod wpływem alkoholu.

Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Ustrzykach Dolnych wraz z dzielnicowym we wtorek pełnili służbę obchodową w Ustjanowej.

- W jej trakcie zauważyli samochód marki reneault, który nie miał przedniej tablicy rejestracyjnej. Funkcjonariusze postanowili skontrolować kierującego autem – informuje podkom. Aleksandra Wołoszyn-Kociuba, rzecznik KPP w Ustrzykach Dolnych. - W trakcie przeprowadzanej kontroli okazało się, że oprócz braku tablicy rejestracyjnej, samochód w ogóle nie był dopuszczony do ruchu. Ponadto policjanci wyczuli od kierowcy alkohol.

Jak się okazało, siedzący za kierownicą 59-latek miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Niestety mimo apeli oraz surowych konsekwencji prawnych, wciąż jest wiele osób, które decydują się na takie zachowania - narażając życie swoje oraz innych.

 

autor: oprac. paba
źródło: KPP Ustrzyki Dolne