Ustrzyki Dolne
wtorek, 5 września 2023

BdPN znów zamknął szlak na Połoninę Wetlińską

BdPN znów zamknął szlak na Połoninę Wetlińską<br/>fot. Lidia Tul-Chmielewska - ARCH. GB
fot. Lidia Tul-Chmielewska - ARCH. GB

Bieszczadzki Park Narodowy wznowił remont „żółtego” szlaku na Połoninę Wetlińską. Od dziś szlak będzie zamknięty dla ruchu turystycznego. Turyści, którzy chcą dojść do schronu mogą się tam dostać dzięki łącznikowi udostępnionemu przez Park.

 

 

Od 5 września wznowione zostaną prace remontowe na szlaku łącznikowym „żółtym” prowadzącego do schronu na Połoninie Wetlińskiej. Prace będą prowadzone na odcinku długości 1,5 km od skrzyżowania ze szlakiem czarnym i zielonym.

- Prace remontowe polegają na wyrównaniu podłoża z użyciem naturalnego tłucznia piaskowcowego oraz wykonaniu systemu odwodnień chroniącego ten obiekt przed erozją - informuje BdPN.

Jak przypomina Park, ta trasa pełni kilka ważnych funkcji z zakresu bezpieczeństwa: jest trasą ratowniczą dla GOPR, trasą Przeciw -Pożarową, trasą obsługi leśnictwa Osada (realizuje zadania z zakresu ochrony czynnej), oraz trasą serwisową dla urządzeń telekomunikacyjnych i meteorologicznych ulokowanych na szczycie.

Ze względów bezpieczeństwa w czasie prac szlak nie będzie udostępniany turystom. O zakończeniu prac BdPN powiadomi niezwłocznie.

Do schronu, który zastąpił słynną Chatkę Puchatka, można się dostać dzięki łącznikowi - na mapie zaprezentowany kolorem zielonym. Dodatkowo dla turystów nadal będą udostępnione, wszystkie powierzchnie widokowe Połoniny Wetlińskiej oraz Główny Szlak Beskidzki.

 

autor: paba
źródło: BdPN


powiązane artykuły: