Ustrzyki Dolne
wtorek, 17 marca 2020

GOPR apeluje – nie idź w góry!

GOPR apeluje – nie idź w góry!<br/>fot. scrn kamera BdPN
fot. scrn kamera BdPN

Zarządu Głównego GOPR zaapelował do turystów, aby na czas epidemii koronawirusa ograniczyli wyjścia w góry. Do apelu przyłączyli się też ratownicy z Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

Szanowni Turyści i Mieszkańcy terenów górskich.

W związku z panującym na obszarze całego kraju zagrożeniem epidemiologicznym zwracamy się z apelem, aby w najbliższym czasie zrezygnować z wszelkich wyjść w góry.

W chwili obecnej staramy się do minimum ograniczyć potencjalne ryzyko zakażenia się naszych ratowników oraz ryzyko poddania ich konieczności kwarantanny, przy jednoczesnym zapewnieniu możliwości operacyjnych w naszych Stacjach Ratunkowych. W szczególności wstrzymaliśmy możliwość przeprowadzania szkoleń grupowych i centralnych, akcji profilaktycznych oraz prelekcji.

Pomimo tego chociażby jedno podejrzenie zakażenia może doprowadzić do konieczności kwarantanny zespołów ratowników z poszczególnych Stacji Ratunkowych, a do tego nie możemy dopuścić.
Dlatego też uprzejmie prosimy o dostosowanie się do naszego apelu.

Naczelnik GOPR, Zarząd Główny GOPR

Dodatkowo Bieszcadzki Park Narodowy informuje, że warunki na szlakach pieszych są bardzo trudne i odradzane jest wyjście w góry. Wieje bardzo mocny wiatr, a podłoże szlaków jest pokryte mokrym śniegiem lub błotem.

 

autor: oprac. paba
źródło: BdPN/GOPR Grupa Bieszczadzka


powiązane artykuły: