Ustrzyki Dolne
czwartek, 14 września 2023

Inicjatywa Lokalna - działaj sąsiedzko!

Inicjatywa Lokalna - działaj sąsiedzko!<br/>fot. internet
fot. internet

Jeśli razem z sąsiadami, masz pomysł jak np.: zagospodarować teren wokół świetlicy wiejskiej, jak zaaranżować skwerek na osiedlu lub poprawić bezpieczeństwo w waszej okolicy, to złóż wniosek o dofinansowanie takiej inicjatywy do Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych.

 


Wszystkie miasta i wioski rozwijają się dzięki aktywności mieszkańców, a jeśli są wspierane przez lokalny samorząd, to takie inicjatywy mają spore szanse na powodzenie. Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych, w ramach Inicjatywy Lokalnej, po raz szósty dofinansuje zadania publiczne zgłoszone przez mieszkańców, które zostaną zrealizowane na terenie naszej gminy.

- Co roku jest spore zainteresowanie tym działaniem, dlatego po raz kolejny wyszliśmy z takim pomysłem do naszych mieszkańców. Z tego co widzę, to coraz częściej angażują się w rozwój swoich małych społeczności, chcą je zmieniać i poprawiać jakość swojego życia - mówi Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych. - Bardzo się cieszę, że biorą sprawy we własne ręce, bo to oni wiedzą najlepiej czego potrzebują.

Do tej pory udało się zrealizować kilkanaście takich pomysłów, wśród których są m.in. konkursy edukacyjne dla dzieci, zajęcia pozalekcyjne, szkolenie z ratownictwa medycznego strażaków z OSP, place zabaw czy siłownie pod chmurką.

Wnioski można składać m.in. na: remonty dróg cz kanalizacji, małą architekturę, działalność charytatywną, upowszechnianie tradycji narodowej, działalności na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych, popularyzację kultury i sztuki, naukę i szkolnictwo, wspieranie kultury fizycznej, turystykę, ochronę przyrody czy podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

Wkład własny wnioskodawcy musi wynosić minimalnie 25 proc. wartości inwestycji lub pracy społecznej czy wkładu rzeczowego - może to być wniesiona do projektu dokumentacja, kosztorysy czy transport. Resztę dopłaci gmina.

Termin zgłaszania wniosków upływa do 14 października 2023 roku, a wzór wniosków oraz szczegółowe informacje znajdują sie na stronie: www.ustrzyki-dolne.pl oraz w Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych (punkt informacyjny).

Wioski zostaną ocenione do 14 listopada. Ich realizacja przypadnie na rok następny.

 

autor: paba
źródło: UM Ustrzyki Dolne


powiązane artykuły: