Ustrzyki Dolne
sobota, 13 stycznia 2024

Paweł Germański odwołany. Ustrzyki Dolne mają nowego komisarza!

Paweł Germański odwołany. Ustrzyki Dolne mają nowego komisarza!<br/>fot. Zdzisław Mołodyński
fot. Zdzisław Mołodyński

Od poniedziałku w Ustrzykach Dolnych będzie nowy komisarz. Na wniosek wojewody podkarpackiej wyznaczył go premier Donald Tusk. Został nim związany z samorządem radca prawny z Łańcuta.

 

 

 

Biuro prasowe wojewody podkarpackiego poinformowało w piątek wieczorem, że Prezes Rady Ministrów Donald Tusk, wyznaczył nowych komisarzy w dwóch gminach - Świlcza i Ustrzyki Dolne. W Świlczy nowym komisarzem został Sławomir Styka, a w Ustrzykach Dolnych Konrad Krupa.

Wojewoda wystąpiła o zmianę
- Z dniem 13 stycznia 2024 roku Prezes Rady Ministrów cofnął wyznaczenie pana Pawła Germańskiego do pełnienia funkcji Burmistrza Ustrzyk Dolnych, do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego Burmistrza - czytamy w dokumencie przesłanym przez biuro prasowe wojewody.

Paweł Germański, komisarzem gminy Ustrzyki Dolne został 6 listopada. Na stanowisku zastąpił burmistrza Bartosza Romowicza, który dostał się do Sejmu z ramienia Trzeciej Drogi - Polska 2050. Germański na tę funkcję został wyznaczony przez odchodzącą ze stanowiska wojewody Ewę Leniart, obecnie posłankę PiS.

Po objęciu władzy przez Koalicję 15 października, nowa wojewoda Teresa Kubas-Hul wystąpiła o zmianę komisarza w gminie. Został nim związany z samorządem radca prawny Konrad Krupa.

Do wyborów samorządowych
Krupa funkcję komisarza obejmie w poniedziałek 15 stycznia. Będzie ją piastował do czasu objęcia obowiązków przez burmistrza, który zostanie wybrany w kwietniowych wyborach samorządowych.

Konrad Krupa to absolwent studiów prawniczych wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ukończył też aplikację radcowską oraz zdobył certyfikat pełnomocnika i audytora wewnętrznego systemu ISO/IEC. Po ukończeniu studiów podyplomowych z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego na Politechnice Krakowskiej, ma uprawnienia urbanistyczne.

Doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując z kancelariami radców prawnych i adwokatów w Rzeszowie oraz w Warszawie. Prowadził też postępowania administracyjne z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego.

Pracował w urzędzie
Do czasu objęcia nowego stanowiska, pracował w Urzędzie Miasta Łańcuta. Był zastępcą kierownika wydziału gospodarki przestrzennej i mienia. Pełnił też funkcję inspektora ochrony danych osobowych i audytora w jednostkach samorządu terytorialnego oraz sektora prywatnego.

Wraz z żoną, która również jest radcą prawnym - prowadził kancelarię prawną. Świadczył usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorców oraz sektora administracji samorządowej. Zapewniał obsługę procesu inwestycyjnego z zakresu budownictwa mieszkaniowego i wielorodzinnego.

Krupa ma doświadczenie w prawie inwestycyjnym związanym m.in. z ustawami: o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych i o planowaniu i zagospodarowania przestrzennym oraz w prawie: budowlanym, ochrony środowiska i wodnym.

Zawodowo interesuje się prawem samorządowym, m.in.: postępowaniem administracyjnym, gospodarką komunalną, gospodarką nieruchomościami oraz prawem ochrony informacji, m.in. ustawą o ochronie danych osobowych, RODO i Krajowymi Ramami Interoperacyjności.

W ramach współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego zapewniał wsparcie przy przygotowywaniu umów, uchwał, zarządzeń, regulaminów oraz innych wewnętrznych regulacji.

 

autor: paba


powiązane artykuły: