Ustrzyki Dolne
czwartek, 25 stycznia 2024

Ustrzyki Dolne. Jest pierwsza kandydatka na stanowisko burmistrza.

Ustrzyki Dolne. Jest pierwsza kandydatka na stanowisko burmistrza.<br/>fot. PPC FILM STUDIO
fot. PPC FILM STUDIO

Małgorzata Gądela jest pierwszą kobietą, która kandyduje na stanowisko Burmistrza Ustrzyk Dolnych. To kierowniczka wydziału pozyskiwania środków zewnętrznych i obsługi inwestora w ustrzyckim urzędzie. Startuje z Aktywnych dla Bieszczad, a popiera ją poseł Bartosz Romowicz.

 


Małgorzata Gądela pochodzi z Ustrzyk Dolnych. Ma 44 lata, męża i trzy córki. Wychowała się w Ustrzykach Dolnych na osiedlu PCK. Chodziła do ustrzyckiej „dwójki”, a następnie do ustrzyckiego ogólniaka.

Ukończyła Akademię Pedagogiczną w Kielcach na kierunku pedagogika opiekuńcza i praca socjalna oraz terapia uzależnień i profilaktyka społeczna, zarządzanie projektami finansowanymi ze środków UE na Uniwersytecie Warszawskim, organizację pomocy społecznej na Uniwersytecie Rzeszowskim i Wyższą Szkołę Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu z zakresu MBA.

Po studiach wróciła do Ustrzyk Dolnych. Jej tato - Ryszard Lechowicz zawodowo związany był z Zakładem Budownictwa Leśnego, a mama Grażyna była kierowniczką Ośrodka Pomocy Społecznej. Jej mąż Tomasz, jest instruktorem i trenerem narciarstwa alpejskiego, uczy wychowania fizycznego w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Na stałe mieszkają w Ropience, skąd pochodzi rodzina jej męża.

Małgorzata Gądela pracowała m.in. Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ustrzykach Dolnych, a od pięciu lat jest kierowniczką Wydziału Pozyskiwania Środków Zewnętrznych i Obsługi Inwestora w Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych.

- W zasadzie można powiedzieć, że wszystkie dotacje, które w ciągu tych pięciu lat pozyskała gmina, to moja zasługa. Pozyskałam pieniądze na większość gminnych inwestycji - od kanalizacji, przez drogi, energię odnawialną, budynek pasywny, dom pobytu seniorów - na szkole muzycznej skończywszy - wylicza.

Jak mówi - gmina Ustrzyki Dolne utrzymuje się głównie z turystyki, dlatego należy kontynuować i rozwijać to, co już zostało zrobione. - Promować sporty zimowe, rozbudowywać trasy narciarskie i ściągać turystów szukających alternatywnych form turystyki, takich jak snowgliding czy paralotniarstwo - dodaje.

Co ciekawe Małgorzata Gądela, ponad 20 lat temu, była jedną z pierwszych kobiet w Bieszczadach, które latały tu na paralotniach.

Lista coraz dłuższa
Gądela na urząd burmistrza startuje z komitetu Aktywnych dla Bieszczad. Popiera ją były włodarz gminy, a obecnie poseł Bartosz Romowicz, oraz radni i kandydaci z Bieszczadzkiego Stowarzyszenia Samorządowego.

To kolejna kandydatka, która potwierdziła start na stanowisko burmistrza w nadchodzących wyborach samorządowych. Do tej pory oficjalnie zrobili to: były zastępca burmistrza Ustrzyk Dolnych Michał Wnuk - wspierany przez Stowarzyszenie Nowoczesne Bieszczady, dyrektor Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych Paweł Germański - wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość oraz były wojskowy i kandydat niezależny Mariusz Zwarycz.

 

Ustrzyki Dolne. Jest pierwsza kandydatka na stanowisko burmistrza.<br/>fot. PPC FILM STUDIO
fot. PPC FILM STUDIO
autor: paba


powiązane artykuły: