Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 2 października 2023

Pieniądze na sprzęt dla KGW Babiniec

Pieniądze na sprzęt dla KGW Babiniec

Namiot plenerowy, stoły ławki w tym stół piknikowy dla osób niepełnosprawnych, komputer z oprogramowaniem i mikrofon zakupiło KGW Babiniec z Czarnej Górnej. 29 tys. zł na ten cel otrzymało z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 


Zakupiony sprzęt pozwoli na sprawną organizacje różnego typu imprez i wydarzeń kulturalnych zarówno na świeżym powietrzu, jak również tych organizowanych w Gminnym Domu Kultury oraz świetlicach wiejskich.

Dzięki projektowi, członkinie KGW będą miały ułatwioną pracę przy kolejnych projektach. Będą też mogły wprowadzać nowe, innowacyjne działania, na które do tej pory nie mogły sobie pozwolić. Jak mówią, dzięki odpowiedniemu doposażeniu będą profesjonalnej przygotowywać imprezy, prezentacje i informacje promujących efekty ich działania.

Sprzęt będzie też wykorzystywany w trakcie festynów i wydarzeń kulturalnych o charakterze lokalnym, a także do prowadzenia własnych szkoleń w gronie członkiń KGW.

- Jesteśmy pewne, że przed nami jeszcze wiele festynów, uroczystości, zabaw, dożynek podczas których będziemy mogli wykorzystać zakupiony sprzęt. Na pewno przysłuży się on integracji środowiska lokalnego oraz organizacji działań kulturalnych na terenach wiejskich - mówi koordynator zadania Dorota Korżyk, członkini KGW Babiniec i inspektor ds. wniosków pomocowych i promocji w Urzędzie Gminy Czarna.

Jak dodaje, panie z KGW w planach mają dalsze inicjowane działania, które będą upowszechniać kultury na wsi. Chcą zaktywizować mieszkańców sołectw do udziału w życiu kulturalnym, w kultywowaniu folkloru, rękodzieła i sztuki ludowej. - Wynika to z miłości do środowiska, w którym żyjemy i tworzymy - dodaje koordynatorka.

Zadanie „Zakup wyposażenia w celu zwiększenia potencjału kulturalno-edukacyjnego KGW Babiniec w Czarnej Górnej”, zostało zrealizowane z dotacji MKiDN w ramach Programu Rządowego Infrastruktura Kultury. Zadanie dofinansowano z Funduszu Promocji Kultury.

ZDJĘCIA: KGW Babiniec

 

Pieniądze na sprzęt dla KGW Babiniec
Pieniądze na sprzęt dla KGW Babiniec
Pieniądze na sprzęt dla KGW Babiniec
Pieniądze na sprzęt dla KGW Babiniec
Pieniądze na sprzęt dla KGW Babiniec
autor: paba


powiązane artykuły: